date_range پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ access_time ۰۲:۱۶:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

گروه هشتم لیگ قهرمانان اروپا؛ پیروزی رئال مادرید و صعود دورتموند به لیگ اروپا

گروه هشتم لیگ قهرمانان اروپا؛ پیروزی رئال مادرید و صعود دورتموند به لیگ اروپا
منبع خبر: مشرق
دسته خبری: ورزش|فوتبال

پرونده گروه H رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا هم با پیروزی تیم‌های رئال مادرید و تاتنهام مقابل رقبا بسته شد.

به گزارش مشرق؛ چهارشنبه شب تیم رئال مادرید موفق شد در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو با نتیجه ۳-۲ از سد دورتموند عبور کرده و با ۱۳ امتیاز به عنوان تیم دوم صعود کرد و تاتنها هم با کسب پیروزی ۳-۰ مقابل آپوئل، قاطعانه به عنوان تیم نخست راهی مرحله بعد شد.

 

 در دقیقه '۹ رئال مادرید به گل اول مسابقه دست یافت؛ حرکت خوب رونالدو از سمت چپ و پاس او به داخل محوطه با اثر گذاری ایسکو نصیب مایورال شد تا وی در موقعیت تک به تک با یک ضربه چیپ توپ را روی بورکی رد کرده و وارد دروازه کند. در دقیقه '۱۲ مادریدی ها توسط رونالدو به دومین گل خود هم دست یافتند؛ ستاره پرتغالی با شوتی تماشایی از پشت محوطه، توپ را به گوشه دروازه فرستاد تا بورکی تنها نظاره گر نهمین گل این فوق ستاره در ششمین بازی تورنمنت باشد. به این ترتیب رونالدو اولین بازیکن تاریخ است که در هر ۶ بازی نخست رقابت های لیگ قهرمانان موفق به گلزنی می شود.

در دقیقه '۳۸ بعد از موقعیت هایی که دورتموندی ها به شکلی خطرناک از دست دادند، واران از بازی تعویض شد و جای خود را به آسنسیو داد تا لوکاس وازکز به دفاع راست منتقل شود. در دقیقه '۴۳ روی ارسال خوب اشملتزر از سمت چپ، اوبامیانگ با یک ضربه سر شیرجه ای دروازه ناواس را باز کرد تا در پایان نیمه اول اختلاف به حداقل برسد.

دورتموند در دقیقه '۵۰ به گل تساوی دست یافت؛ ضربه اول اوبامیانگ در موقعیت تک به تک توسط ناواس مهار شد اما در برگشت این بازیکن با ضربه ای چیپ توپ را از بالای سر او وارد دروازه کرد تا حساب کار ۲-۲ شود. در ادامه دنی سبایوس به جای کواچیچ و یورنته به جای ایسکو برای تیم زیدان وارد میدان شدند. در دقیقه '۸۰ روی کرنر ارسالی آسنسیو و ضربه سر کاسمیرو، رونالدو موفق شد دروازه دورتموند را باز کند اما داور در تصمیمی بحث برانگیز این گل را آفساید اعلام کرد.

لحظه ای بعد ('۸۱) لوکاس وازکز حساب کار را ۳-۲ کرد؛ بعد از حملات متعدد، روی یک توپ برگشتی، تئو با ضربه سر توپ را کاشت تا لوکاس با ضربه والی بیرون پا، توپ را به گوشه پایین دروازه بورکی بفرستد. به این ترتیب رئال مادرید با ۱۳ امتیاز به عنوان تیم دوم راهی مرحله یک هشتم نهایی شد.

گروه هشتم لیگ قهرمانان اروپا؛ پیروزی رئال مادرید و صعود دورتموند به لیگ اروپا

در دیگر بازی این گروه هم تیم تاتنهام موفق شد با گل های یورنته، هیونگ مین و انکودو با نتیجه ۳-۰ از سد آپوئل عبور کرده و با کسب ۱۶ امتیاز به عنوان تیم نخست از گروه H صعود کند. دورتموند هم با دو امتیاز از این گروه به عنوان تیم سوم راهی لیگ اروپا شد.

تصویرها
گروه هشتم لیگ قهرمانان اروپا؛ پیروزی رئال مادرید و صعود دورتموند به لیگ اروپا
نمایش موجودیت‌ها