date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۹:۱۴:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

تعرفه جدید سرویس‌های پرسرعت غیرحجمی اعلام شد+جدول

تعرفه جدید سرویس‌های پرسرعت غیرحجمی اعلام شد+جدول
منبع خبر: مشرق

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مصوبه جدید سرویس‌های پرسرعت غیرحجمی را اعلام کرد.

به گزارش مشرق، محمد جواد آذری جهرمی ، مصوبه جدید سرویس‌های پرسرعت غیر حجمی را بر طبق جدول زیر اعلام کرد و ذکر چند نکته را ضروری دانست.

این تعرفه سرویس‌های غیرحجمی مبتنی بر یک مصرف منصفانه (Fair Usage Policy) بنا شده و سقف مصرف منصفانه در بین ۱۸ شرکت فعال در ارائه سرویس به رقابت گذاشته خواهد شد. شرکت‌ها موظفند جزئیات مصرف منصفانه خود را به اطلاع مشترکین برسانند. طبیعتا فضای رقابتی به نفع مصرف کننده نهایی فراهم است.

این سرویس حجمی نیست و در صورت عدول یک مشترک از مصرف عادلانه، شرکت‌ها موظف به ارائه سرویس در حداقل سرعت پایه(صد و بیست و هشت کیلو بیت در ثانیه)تا پایان دوره ماهانه خواهند بود.

در مصرف منصفانه ترافیک داخلی بایستی حداقل دو برابر ترافیک بین الملل لحاظ می‌شود.گفتنی است تاریخ اجرای این مصوبه قبل از دهم آذرماه خواهد بود و تاکید مجدد می‌شود که این تعرفه صرفا برای دسترسی ثابت است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد: از همه عزیزانی که با اشتراک نظرات ما را در تدوین و تصویب این نظام جدید تعرفه یاری کردند تشکر می‌کنم. اطلاعات بیشتر را امروز سازمان تنظیم مقررات و فناوری اطلاعات، به اطلاع عموم مردم خواهند رساند.

تعرفه جدید سرویس‌های پرسرعت غیرحجمی اعلام شد+جدول

تصویرها
تعرفه جدید سرویس‌های پرسرعت غیرحجمی اعلام شد+جدول
نمایش موجودیت‌ها
نظرهای خبر

 • user avatar

  بابا اینا دستشون تو یه کاسه است

  سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۰:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  صادق

  چه جالب! دولت به شرکتهای اینترنتی گفته که ارزونتر از 80 درصد مبلغ های مذکور نباید بفروشین! یکی نیست به دولت بگه شاید شرکتها بخوان ارزونتر بفروشن. بابا اینا دستشون تو یه کاسه است

  سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۴۸:۰۰ ق.ظ