date_range یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ access_time ۰۵:۴۶:۰۰ ب.ظ

اظهارات پوتین درباره آتش‌بس در سوریه

اظهارات پوتین درباره آتش‌بس در سوریه
منبع خبر: مشرق

رئیس‌جمهوری روسیه در تماسی تلفنی با صدراعظم آلمان و رئیس‌جمهوری فرانسه اعلام کرد: آتش‌بس در سوریه شامل گروه‌های تروریستی نمی‌شود.

به گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه امروز یکشنبه در تماسی تلفنی با آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه درباره آتش‌بس در سوریه به گفتگو پرداخت.

پوتین در جریان این تماس تلفنی به سران آلمان و فرانسه تاکید کرد که آتش بس یک ماهه جاری در سوریه گروه های تروریستی در غوطه شرقی را دربر نمی گیرد.


بر اساس اعلام سرویس مطبوعاتی کاخ ریاست جمهوری روسیه، در این تماس تلفنی، تحولات غوطه شرقی و مشکلات تامین و ارسال کمک های بشردوستانه به این منطقه و نیز سایر مناطق در سوریه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

حمله خمپاره‌ای تروریست‌ها به دمشق

تصویب قطعنامه آتش‌بس 30 روزه در سوریه


بیانیه صادره از سوی سرویس مطبوعاتی کاخ ریاست جمهوری روسیه در ادامه تصریح کرد که پوتین، ماکرون و مرکل را در جریان اقدامات روسیه با هدف خارج کردن غیرنظامیان جنگ زده سوری از مناطق مورد درگیری و ارائه کمک‌ های درمانی و بشردوستانه به آنها قرار داده است.


گفتنی است، شورای امنیت سازمان ملل متحد شنبه شب قطعنامه پیشنهادی کویت و سوئد را درباره آتش بس در غوطه شرقی دمشق تصویب کرد.


این قطعنامه به اتفاق آراء به تصویب رسید و تمامی اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به آن رای مثبت دادند.


این قطعنامه پنج شنبه گذشته از سوی نمایندگان سوئد و کویت به شورای امنیت ارائه شد. طبق مفاد این قطعنامه، آتش بس سراسری در سوریه در بازه زمانی ۷۲ ساعت پس از تصویب این قطعنامه برقرار و خروج مجروحان و تحویل کمکهای بشر دوستانه ظرف ۴۸ ساعت پس از تصویب آتش بس آغاز می شود.

نمایش موجودیت‌ها