date_range یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۳۵:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

اظهارات سردار سلیمانی بعد از تماشای فیلم «به وقت شام» +فیلم

اظهارات سردار سلیمانی بعد از تماشای فیلم «به وقت شام» +فیلم
منبع خبر: مشرق

حاج قاسم سلیمانی پس از دیدن تماشای فیلم «به وقت شام» حاتمی‌کیا گفت: من فکر می‌کنم خدمت بزرگی کردند با این کارشان به همه کسانی که مظلومانه و غریبانه دفاع کردند.

به گزارش مشرق، فیلم سینمایی به وقت شام آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا است که در جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد. این فیلم در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر توانست ۳ سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی، بهترین موسیقی و بهترین صداگذاری را دریافت کند.

سردار حاج قاسم سلیمانی پس از دیدن این فیلم از حاتمی کیا و تمام دست اندرکاران تشکر کرد و گفت:

اولاً واقعا باید از آقای حاتمی‌کیا تشکر کنم که خط‌شکنی کردند، یک کار بسیار ارزشمندی را انجام دادند.

ایشان با هنرمندی خاصی توانستند در واقع گوشه‌هایی از آن واقعیت تلخ را نشان بدهند.

من فکر میکنم خدمت بزرگی کردند با این کارشان به همه‌ی کسانی که مظلومانه و غریبانه دفاع کردند.

بیشتر بخوانید:

چه کسی حاتمی کیا را داعشی خطاب کرد؟

این[فیلم] را وقتی مردم ببینند به حقیقتی که در واقع آن خطر بزرگی که اسلام و تشیع و همه‌ی انسانیت را تهدید میکرد، بیشتر پی میبرند. لذا به این دلیل عرض میکنم که ایشان خدمت بزرگی کرد. یک فیلمسازی نبود، یک آگاهسازی بود.

به فکر متعالی ایشان واقعا تعظیم می‌کنم، کار بزرگی کردند.  و همه‌ی کسانی که ایشان را در این مسیر حمایت کردند؛ چه برادران سازمان اوج، چه کسان دیگری که دست‌اندرکار بودند، چه کسانی‌که در منطقه یا در اقداماتی که درواقع در راستای این فیلم بود، انجام دادند، کار بسیار شایسته و ارزشمندی است.

من فکر میکنم این[فیلم] یکی از دیدنی‌ترین فیلم‌هایی است که تا حالا تقریبا میتوان گفت که در بخشی از ابعاد، صد در صد نزدیک به واقعیت [بود]. در واقع میتوان گفت یک مستند واقعی است.

پس از این فیلم من تصور میکنم برای اینکه بتوان این خط را شکست و کارگردانان و نویسندگان متعهدی- نه‌تنها از ایران، [بلکه] از دنیا- سرازیر بشوند برای نشر و در واقع توسعه و تکثیر و تدوین این نوع حرکت‌هایی که وجود داشت؛ این مظلومیت و ظلم را.

آن چیزی‌که در واقع از صحنه‌ی فیلم برای من تداعی صحنه‌های گوناگون را میکرد:

اوّل، همین صحنه‌ی سربریدن بود. در واقع سربریدن‌هایِ جمعی، که من به کرّات در عراق و در سوریه [و] در جاهای گوناگون شاهدش بودم.

دوم، صحنه‌ی آوارگی و مظلومیتی [بود] که ملت‌های عراق و سوریه با خون گلوی خودشان آن را حس کردند.

این فیلم به رغم اینکه من خب این صحنه‌ها را دیده بودم ولی خودم را به گریه انداخت. و چون این مظلومیت یک واقعیتی است که وجود دارد و صحنه‌های بسیار سختتر از این هم در این دو تا کشور به وقوع پیوسته [است]. البته الان در افغانستان هم در جهت دیگری در حال انجام است.

من از طرف همه‌ی مجاهدین و شهدا و رزمنده‌های مظلوم این صحنه، از آقای حاتمی‌کیا و همه‌ی کسانی که ایشان را در این صحنه کمک کردند، تشکر میکنم. در واقع [با این کار] از مدافعین حرم دفاع کردند.

فیلم اظهارات سردار سلیمانی بعد از تماشای فیلم «به وقت شام»

ویدئو‌ها
نمایش موجودیت‌ها