date_range چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ access_time ۰۴:۱۲:۰۰ ب.ظ

نامه سرگشاده دامداران به رئیس‌جمهور درباره سبوس

نامه سرگشاده دامداران به رئیس‌جمهور درباره سبوس
منبع خبر: مشرق

جمعی از تشکل‌های دامداران با ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهور، با اشاره به عدم تمکین وزارت صنعت به دستور او درباره تجدیدنظر درباره قیمت سبوس، خواهان صدور اوامر مقتضی و لازم‌الاجرا در این ارتباط شدند.

به گزارش مشرق، جمعی از تشکل های دامپروری کشور با ارسال نامهای سرگشاده به رئیس جمهور به مشکلات قیمت سبوس در هفته های اخیر اعتراض کردند.

در این نامه آمده است: علیرغم دستور و تاکید حضرت عالی در خصوص بازنگری در ابلاغ و کاهش نرخ سبوس گندم به وزیر صنعت، معدن و تجارت، متاسفانه این وزارتخانه طی نامهای کماکان به اجرای قیمت هر کیلوگرم 1250 تومان اصرار دارد.

بیشتر بخوانید:

این امر موجوب التهاب در بازار وموجبات بلاتکلیفی مصرف کنندگان و کمبود این نهاد ه و اختلال در تولید خوراک دام مورد نیاز واحد های دامداری در سطح کشور را فراهم نموده است.

در شرایط فعلی به دلیل حمایت جانبدارانه وزارت صمت ،کارخانه های آرد از تحویل سبوس در سامانه وزارت جهاد کشاورزی امتناع و به بهانه انباشتگی در بازار آزاد به فروش میرسانند.

اینک از آنجائیکه با تعلیق قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی، برخی از تصمیمات کلان در این حوزه در قالب یک وزارتخانه غیر تخصصی میتواند آسیبهای جدی به بار آورد که نمونه بارز آن اختلاف وزارت جهاد کشاورزی با وزارت صنعت، معدن و تجارت در بحث اخیر است. لذا صدور  اوامر مقتضی و لازم الاجرا مورد استدعا است.

نامه سرگشاده دامداران به رئیس‌جمهور درباره سبوس

تصویرها
نامه سرگشاده دامداران به رئیس‌جمهور درباره سبوس
نمایش موجودیت‌ها