date_range جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۰۱:۰۰ ق.ظ

وزارت صنعت مسئول قیمت‌گذاری 25 کالای اساسی شد +جدول

وزارت صنعت مسئول قیمت‌گذاری 25 کالای اساسی شد +جدول
منبع خبر: مشرق

با تصمیم ستاد اقتصادی دولت برای کالاهای ضروری، نرخ ارز برای کالاهای اساسی، تا اردیبهشت 1398 تغییر نخواهد کرد و وزارت صنعت، معدن و تجارت، قیمت این کالاها را برای مصرف‌کننده نهایی اعلام می‌کند.

به گزارش مشرق ، در جلسه ستاد اقتصادی دولت به ریاست رئیس جمهور ؛ بسته های تامین ، توزیع و نظارت کالاهای اساسی و دارو ارائه شد.

این بسته ها در تکمیل « طرح ساماندهی ارز » در وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و بهداشت و درمان تهیه شده است.

بر اساس این بسته ها ، اقلام بیست گانه کالاهای اساسی و ضروری مورد نیاز مردم که برای تهیه یا تولید آنها ، ارز دولتی به نرخ رسمی تامین می شود، در کلیه مراحل، از ثبت سفارش و تامین ارز تا مراحل ترخیص ، حمل و توزیع ، مورد نظارت قرار می گیرد. همچنین به منظور بهره گیری از نظارت مردمی با شفافیت کامل اطلاع رسانی عمومی می شود.

بیشتر بخوانید:

شریعتمداری: ذخایر کالاهای اساسی کافی است

ورود کاغذ روزنامه به لیست گروه ۱ کالاهای اساسی

علاوه بر دستگاه های مسئول تخصصی، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نیز با تقویت امکانات خود در استان ها، وظیفه بازرسی و نظارت برای جلوگیری از سوء استفاده و انحراف منابع را به عهده خواهد گرفت.

واردکنندگان این کالاها باید از پیشینه مثبت عملکرد برخوردار باشند و رعایت کلیه ضوابط قیمت گذاری، عرضه به موقع و نحوه توزیع را تعهد کنند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت، قیمت این کالاها را برای مصرف کننده نهایی اعلام می کند و نرخ ارز برای این دسته از کالاها تا اردیبهشت ماه سال 1398، تغییر نخواهد کرد.

وزارت صنعت مسئول قیمت‌گذاری 25 کالای اساسی شد +جدول

تصویرها
وزارت صنعت مسئول قیمت‌گذاری 25 کالای اساسی شد +جدول
نمایش موجودیت‌ها