date_range جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۴۵:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

واکنش کره‌شمالی به تصمیم ترامپ

واکنش کره‌شمالی به تصمیم ترامپ
منبع خبر: مشرق

شبکه خبری بلومبرگ به نقل از خبرگزاری رسمی کره‌شمالی گزارش داده پیونگ‌یانگ آماده است اختلافات با آمریکا را در در هر زمان ممکن حل کند.

 به گزارش مشرق ؛ خبرگزاری رسمی کره شمالی بامداد جمعه به تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا برای لغو دیدار با رهبر کره شمالی واکنش نشان داد.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داده کره شمالی گفته تصمیم ترامپ برای لغو دیدار با رهبر این کشور چیزی نیست که دنیا خواستار آن باشد.

بیشتر بخوانید:

جلسه اضطراری دولت کره جنوبی پس از لغو دیدار ترامپ و اون

ترامپ: آماده مقابله با کره‌شمالی هستیم!

چرا ترامپ دیدار با رهبر کره شمالی را لغو کرد؟

شبکه خبری بلومبرگ هم به نقل از خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داده پیونگ‌یانگ آماده است اختلافات با آمریکا را در در هر زمان ممکن حل کند.

ساعاتی پس از تخریب سایت آزمایش‌های هسته‌ای کره شمالی، رئیس جمهور آمریکا در نامه‌ای به رهبر کره شمالی، لغو دیدار سران دو کشور که قرار بود 12 ژوئن اتفاق بیفتد را اعلام کرد.

در نامه ترامپ خطاب به کیم جونگ اون آمده است: با توجه به خشم و خصومت‌ شدید منعکس شده در اظهارات اخیر شما، من احساس می‌کنم که، در این مقطع زمانی، برگزاری این دیدار که از مدتها قبل برنامه‌ریزی شده است، نامناسب است.

کره شمالی دیروز از تخریب سایت آزمایش‌های هسته‌ای خود در حضور خبرنگاران خارجی خبر داد.

هدف این اقدام نشان دادن حسن نیت پیونگ یانگ در آستانه دیدار احتمالی رهبران کره شمالی و آمریکا بود. کره شمالی پیش از این دست‌کم 6 آزمایش هسته‌ای در این همین سایت انجام داده بود.

این کشور همچنین مدتی پیش آمریکایی‌های زندانی شده در کره شمالی را نیز آزاده کرده بود.

ترامپ در نامه خود نوشت: شما درباره قابلیت‌های هسته‌ای خود صحبت می‌کنید، اما توان هسته‌ای ما عظیم است و دعا می‌کنم که آنها هرگز استفاده نشوند.

نمایش موجودیت‌ها