date_range یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ access_time ۰۷:۲۲:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

استقبال اتحادیه عرب از قطعنامه آتش‌بس در سوریه

استقبال اتحادیه عرب از قطعنامه آتش‌بس در سوریه
منبع خبر: مشرق

اتحادیه عرب امروز در بیانیه‌ای از قطعنامه شورای امنیت درخصوص برقراری آتش‌بس در سوریه استقبال کرد.

به گزارش مشرق، اتحادیه عرب امروز(یکشنبه) در بیانیه‌ای ضمن استقبال از قطعنامه شورای امنیت درباره برقراری آتش‌بس در سوریه، همه طرف‌های ذی‌نفع را به پایبندی به این قطعنامه فراخواند.


در این بیانیه آمده است که دبیرکل اتحادیه عرب بر اهمیت محترم شمردن و اجرای قطعنامه‌های بین‌المللی شورای امنیت تاکید می‌کند.

در این بیانیه درباره پیآمدهای هر گونه نقض توافقنامه‌های امضا شده برای کاهش تنش و عدم پایبندی به قطعنامه‌های آتش‌بس به خصوص قطعنامه‌های شورای امنیت هشدار داده شده است.

طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دبیرکل اتحادیه عرب همچنین ابراز امیدواری کرد که این قطعنامه گامی در جهت برقراری آتش‌بس دائمی در سوریه و دستیابی به حل‌وفصل سیاسی بحران این کشور باشد.

بیشتر بخوانید:

تصویب قطعنامه آتش‌بس 30 روزه در سوریه

اظهارات پوتین درباره آتش‌بس در سوریهاتحادیه عرب در بیانیه خود همچنین آورده است که حل بحران سوریه تنها از طریق روند فراگیر سیاسی تحت نظارت سازمان ملل محقق می‌شود و راه‌حل‌های نظامی و افراط در استفاده از زور هرگز نتیجه‌ای نخواهد داشت بلکه وضعیت میدانی را پیچیده‌تر می‌سازد و فرصت‌های دستیابی به راه‌حل سیاسی بحران را از بین می‌برد.

قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد با موضوع اعمال آتش‌بس 30 روزه در این کشور دیشب با رای مثبت همه اعضای دائم و غیردائم تصویب شد.

بیشتر بخوانید:

دبیرکل سازمان ملل از آتش بس در سوریه استقبال کردبر اساس توافق بعمل آمده میان اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد، مدت زمان اجرای آتش‌بس، 30 روز خواهد بود و طی آن، دسترسی بشردوستانه به برخی مناطق تحت محاصره در سوریه بخصوص غوطه شرقی ایجاد خواهد شد.

نمایش موجودیت‌ها