date_range چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۵۰:۰۰ ب.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

دیدار و گفت‌وگوی ظریف و موگرینی در بروکسل

دیدار و گفت‌وگوی ظریف و موگرینی در بروکسل
منبع خبر: مشرق

وزیر امور خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (چهارشنبه) در حاشیه کنفرانس «حمایت از سوریه و منطقه» در بروکسل دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش مشرق ، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در دومین کنفرانس اتحادیه اروپا درباره سوریه با عنوان « حمایت از سوریه و منطقه » در بروکسل به سر می‌برد، در حاشیه این کنفرانس با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفت‌وگو کرد.

بیشتر بخوانید:

ماکرون: فرانسه از برجام خارج نمی‌شود

رویترز: اروپا و آمریکا در آستانه توافق درباره ایران

این کنفرانس با حضور ۸۰ کشور به ریاست مشترک اتحادیه اروپا و سازمان ملل در بروکسل برگزار شد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز در اظهاراتی درباره برجام تاکید کرد:

« توافق هسته‌ای ایران دست‌نخورده باقی مانده و کماکان اجرا خواهد شد. گفت‌وگوهای بیشتری بین رئیس‌جمهور فرانسه و رئیس‌جمهور آمریکا جریان خواهد داشت و آن گفت‌وگوها می‌توانند بر اساس اجرای توافق هسته‌ای استوار شوند. این موضع آشکاری است که اتحادیه اروپا و ۲۸ عضو آن گرفته‌اند.»

  فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان، استفان دی میستورا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه، وزرای خارجه نروژ، سوئد، هلند و سعد الحریری نخست‌وزیر لبنان نیز از دیگر مقامات حاضر در این کنفرانس بودند.

گفتنی است خبرگزاری «اینترفکس» امروز به نقل از یک مقام در وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که «محمد جواد ظریف»، «سرگئی لاوروف» و «مولود چاووش‌اوغلو» روز شنبه در مسکو دیداری درباره بحران سوریه خواهند داشت.

ظریف پیش از بروکسل به نیویورک سفر کرده بود.وزیر خارجه ایران پنجشنبه شب ۳۰ فروردین به نیویورک سفر کرد و طی مدت حضورش در نیویورک ضمن شرکت در اجلاس عالی‌رتبه صلح پایدار در مجمع عمومی سازمان ملل و همچنین حضور در نشست شورای روابط خارجی آمریکا با تعدادی از رسانه‌های آمریکایی گفت‌وگو کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران همچنین در حاشیه نشست صلح پایدار در نیویورک با وزرای خارجه آلمان، بلژیک و نروژ دیدار و به رایزنی پرداخت.

نمایش موجودیت‌ها