date_range چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۲۰:۰۰ ب.ظ

مناطق حیاتی عربستان هدف حملات موشکی قرار می‌گیرند

مناطق حیاتی عربستان هدف حملات موشکی قرار می‌گیرند
منبع خبر: مشرق

یک کارشناس رسانه‌ای یمنی تاکید کرد که شهادت "صالح الصماد" نقطه عطف جنگ یمن خواهد بود و ممکن است نیروهای یمنی از این پس مقامات آل‌سعود را هدف قرار دهند.

به گزارش مشرق ، " عبدالکریم المطری " تحلیلگر یمنی به بررسی تاثیر ترور " صالح الصماد " رئیس جمهور یمن بر آینده جنگ در این کشور پرداخت و گفت: صالح الصماد با شلیک سه موشک از سوی جنگنده‌های دشمن به شهادت رسید و این اقدام جنایتی است که آمریکایی‌ها و سعودی‌ها مسئول آن هستند. آمریکا مسئولیت قانونی این ترور را بر عهده دارند، زیرا آنها در جنگ علیه یمن و خصوصا عملیات نظامی در استان الحدیده مشارکت مستقیم دارند.

بیشتر بخوانید:

برگزاری راهپیمایی "تفنگ‌ها" در استان الحدیده یمن

اولین موضع گیری رئیس جدید شورای عالی سیاسی یمن

وی با تاکید بر این نکته که ترور صالح الصماد نقطه عطف جنگ یمن است، افزود: وزیر دفاع آمریکا اعلام کرده بود که موشک‌های یمن تهدید کننده پایگاه‌های آمریکا در منطقه هستند. هدف قرار دادن شهید الصماد و ریخته شدن خون او آغازگر مرحله جدیدی در منطقه است که به سقوط رژیم آل سعود منجر خواهد شد. کار سعودی‌ها به جایی رسیده است که چهره‌های ملی یمن همچون رئیس جمهور را هدف قرار می‌دهند، صالح الصماد رئیس جمهور  یمن بود که مردم و پارلمان او را انتخاب کرده بودند.

این فعال رسانه‌ای یمنی از احتمال هدف قرار گرفتن مقامات سعودی توسط نیروهای یمنی خبرداد و گفت: وزارت دفاع یمن تاکید کرده است که پاسخ ما بسیار کوبنده خواهد بود، موشک‌های یمنی همچون باران بر مناطق مهم و حیاتی عربستان فروخواهند ریخت و شاید بتوان گفت که از این پس افراد مهم در رژیم آل سعود نیز هدف ارتش و کمیته‌های مردمی یمن هستند. نمی‌توان گفت که پاسخ یمنی‌ها به این جنایت چه زمانی صورت خواهد گرفت، اما بر اساس گفته‌های وزیر دفاع به زودی شاهد این اتفاق خواهیم بود.

وی در همین خصوص ادامه داد: عربستان طی سه سال گذشته همواره به دنبال هدف قرار دادن چهره‌های ملی یمن بوده است و پیش از این جایزهایی به مبلغ ۲۰ میلیون دلار برای ارائه هرگونه اطلاعات در خصوص صالح الصماد تعیین کرده بود. صالح الصماد پیش از شهادت اعلام کرده بود که "ابراهیم ولد الشیخ" فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن شرایط لازم برای از سرگیری گفتگوها طی دو الی سه ماه آینده را فراهم خواهد کرد.

این کارشناس تصریح کرد: ترور صالح الصماد گویای این مسئله است که سعودی‌ها و آمریکایی‌ها قصد تشدید جنگ در ماه‌های آینده را دارند، جنگنده‌های سعودی همچنان مردم یمن را بدون هدف به صورت کور بمباران می‌کنند، برای نمونه در یکی از این جنایت‌ها با بمباران غیر نظامیان در منطقه "بنی قیض" در استان "حجه" ۸۸ نفر به شهادت رسیدند.

عبدالکریم المطری در همین خصوص ادامه داد: مسئله‌ای که کور بودن حملات هوایی دشمن را اثبات می‌کند عدم آگاهیشان از شهادت رئیس جمهور صالح الصماد است، زیرا اگر می‌دانستند که صالح الصماد را هدف قرار داده‌اند بی شک در رسانه‌هایشان به این امر مباهات می‌کردند، رئیس جمهور روز پنجشنبه به شهادت رسید و چند روز بعد شبکه المسیره خبر شهادت او را اعلام کرد و سعودی‌ها از این امر اطلاعات نداشتند.

وی در پایان گفت: اثر شهادت صالح الصماد بر مردم یمن در راهپیمایی "سلاح ها" مشاهده می‌شود،تمام مردم یمن به او علاقه داشتند و وی پیش از شهادتش از مردم برای مشارکت در این راهپیمایی دعوت به عمل آورده بود. به طور حتم خون ریخته شده او وضعیت کشور را به طور کامل تغییر خواهد داد.

نمایش موجودیت‌ها