date_range چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۴۸:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

واکنش اردکانیان به اظهارات نتانیاهو

واکنش اردکانیان به اظهارات نتانیاهو
منبع خبر: مشرق
دسته خبری: سیاست|دولت

وزیر نیرو گفت: ایران سابقه چند هزارساله در مدیریت آب دارد و می‌تواند برای سایرین منبعی در ارائه شیوه‌های سازگاری با آب باشد.

به گزارش مشرق، رضا اردکانیان وزیر نیرو امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره شایعه انتقال آب کارون به  بصره گفت:‌ ما هیچ برنامه‌ای برای انتقال آب به بیرون مرزها تحت هیچ شرایطی نداریم. چنین مباحثی در دهه هشتاد هم مطرح ولی منتفی شد و الان  هم این بحث‌ها منتفی است. 

بیشتر بخوانید

جزئیاتی از جنایت‌های رژیم صهیونیستی در حوزه منابع آبی

وزیر نیرو درباره اظهارات نخست وزیر رژیم‌صهیونیستی برای حل مشکل آب ایران، تصریح کرد:‌ ما  به همه ابزارها و فناوری‌ها دسترسی کامل داریم، البته مشکلاتی هم داریم و به فناوری‌های جدید نیازمندیم. ضمن اینکه ایران سابقه چند هزار ساله در  مدیریت آب دارد و ما می‌توانیم منبعی برای  سایرین  برای ارائه شیوه‌های سازگاری با آب باشیم.

**تریبون‌داران موضوع آب را از لیست رقابت‌های سیاسی خارج کنند

وی بر همین اساس خاطرنشان کرد: مسئله آب یکی از مهمترین مسائل این قرارداد بود تا حق‌آبه  رسمی کشورهای عربی نادیده گرفته شود و از این طریق مسئله جنگ آب تئوریزه شود. حال احتمالا با توجه به بعضی بی‌مبالاتی‌های  برخی تریبون‌داران آنها به این هوس افتاده‌اند که تنازع آب را در ایران گسترش داده و اطلاعات مربوط به  منابع آب در کشور را به دست آورند تا بدانند چه اختلافاتی بر سر آب  در کشور وجود دارد. اما مردم هیچ‌وقت در  زمین این دولت غاصب بازی  نکردند و وظیفه تریبون‌داران این است که موضوع آب را از لیست رقابت‌های سیاسی واجتماعی خود خارج کنند و اجازه دهند مسئولان این مشکل را حل کنند.

وزیر نیرو در پاسخ به این سوال که بارش‌های اخیر چه تاثیری در کمبود آب در کشور داشته است بیان کرد: به طور متوسط نسبت به سال گذشته 27 درصد بارش‌ها کمتر  شده است. در استان‌هایی مثل سیستان، هرمزگان، بوشهر، کرمان و فارس این عدد حتی به 75 درصد نیز می‌رسد. البته استان‌های شمال غرب و غرب شرایط  خوبی دارند و با افزایش بارش‌ها به بالای 20 درصد رسیده است. به طور طبیعی بارش تاثیر مثبتی روی کمبود آب دارد، متاسفانه در پاییز و زمستان سال گذشته در وضعیت نامناسبی بودیم و تا پایان اسفند فقط 100 میلیمتر بارش داشتیم اما در بهار این بارش‌ها جبران شد.

اردکانیان در  پاسخ به سوالی در مورد گرانی قبض‌های برق تصریح کرد: طبق مصوبه دولت از اول اردیبهشت قبض‌های برق افزایش 7 درصدی داشته است.

نمایش موجودیت‌ها