رحمانی در جلسه ستاد تنظیم بازار دستور داد: کالاهای اساسی کشاورزی در فصل برداشت ذخیره‌سازی شود / برنامه‌ریزی برای تولید و تامین مواد اولیه برخی صنایع

رحمانی در جلسه ستاد تنظیم بازار دستور داد: کالاهای اساسی کشاورزی در فصل برداشت ذخیره‌سازی شود / برنامه‌ریزی برای تولید و تامین مواد اولیه برخی صنایع

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برنامه‌ریزی برای ذخیره‌سازی کالاهای مهم کشاورزی باید در زمان برداشت محصول انجام گیرد تا هم قیمت خرید محصول مناسب و هم مدیریت تامین آسان‌تر باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا، رضا رحمانی در چهلمین کارگروه تنظیم بازار، تصریح کرد : در شرایط خاص فعلی و برای ممانعت از تاثیر تنش های تحمیلی به بازار، ضرورت دارد تا تصمیمات اتخاذ شده در تامین و تنظیم قیمت انواع اقلام کالایی کاملا کارشناسی و منطبق با منافع مردم باشد.

وی افزود: اصلاح برخی فرآیندهای تامین و توزیع کالاها به صورت زیر بنایی در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد و اطمینان دارم با تحقق این مهم، بسیاری از مشکلات موجود در حوزه تنظیم بازار رفع خواهند شد .

تولید و تامین مواد اولیه برخی صنایع در اولویت است


وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به اهمیت راهبردی برخی صنایع در سبد کالای مصرفی مردم، اظهار داشت : کاهش تولید تعدادی از صنایع صرفا به سبب برخی محدودیت های موجود در تامین مواد اولیه می باشد که ضروری است برنامه ریزی اساسی و اقدام عملی در این راستا صورت گیرد.


وی در مورد اعمال قرارداد مچینگ میان شرکت های تولید کننده و مصرف کننده فولاد کشور اظهار داشت: صنایع بالادستی در صورت وجود محدودیت مصرف کننده اقلام تولیدی می توانند با اعمال قراردادهای مچینگ در تامین مواد اولیه و رفع دغدغه صاحبان صنایع پایین دستی موثر واقع شوند و ما هم از این موضوع استقبال می کنیم.


رحمانی گفت: امروز سیاست ممنوعیت یا آزاد سازی کامل واردات و یا صادارت هیچ کالایی دیگر در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار ندارد.


وی خاطر نشان کرد: این مهم متناسب با تامین نیاز های کشور با اعمال مقطعی عوارض روی اقلام وارداتی و یا صادراتی انجام خواهد گرفت.

نمایش موجودیت‌ها