قاضی سراج: موضوع احتکار مربوط به شرکت ایران‌خودرو نیست/ اعلام نتایج بررسی سایر تولیدکنندگان به‌زودی

قاضی سراج: موضوع احتکار مربوط به شرکت ایران‌خودرو نیست/ اعلام نتایج بررسی سایر تولیدکنندگان به‌زودی
دسته خبری: جامعه|خودرو

رئیس سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد: موضوع احتکار برای ایران‌خودرو نبوده و برای سایر تولیدکنندگان نیز بررسی‌هایی انجام شده که به‌زودی نتایج آن را اعلام می‌کنیم.

 به گزارش ایلنا، قاضی سراج در حاشیه بازدید از خطوط تولید ایران خودرو گفت: از زمان التهاب بازار در دو بخش خودروهای داخلی و خارجی، سازمان بازرسی حضور مستمر داشت و با ارتباط مستقیم با مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو درباره قیمت های حاشیه بازار تصمیماتی اتخاذ شد.

قاضی سراج با تاکید بر این که سودهای حاشیه بازار به جیب دلال می‌رود، نه خودروساز گفت: در این میان خودروسازان با افزایش ظرفیت تولید برخی محصولات، برنامه‌های فروش را اجرا کرده‌اند. باید دست دلالان و سودجویان را از بازار کوتاه کنیم.

وی افزود: ما در بخش‌های مختلف وارد شدیم تا طبق فرمایشات رهبر انقلاب از تولید داخل حمایت کنیم تا تولید داخل افزایش یابد و کارگران فعال باشند. روزهای اخیر قیمت بازار کاهش قابل توجهی داشته اما این موضوع کافی نیست.

قاضی سراج با بیان اینکه خودرو وسیله امرار معاش به حساب می‌آید، گفت: کارگران جوان ایران خودرو هم گفتند که در سه شیفت کار می‌کنند، از سویی دیگر سایت فروش ایران‌خودرو باز بوده و برنامه فروش اجرا می‌شود و این روند ادامه دارد.

وی افزود: با ایران خودرو توافق کردیم که خودروها را به دست مصرف کننده واقعی برسانند و عملکرد نمایندگی ها را هم کنترل کنند تا خودرو به دست عوامل برهم زننده تعادل بازار نرسد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد: حمایت از تولید داخل طبق فرمایشات رهبر انقلاب برعهده همه است و اگر مشکلاتی هم وجود داشته باشد آمادگی داریم به خودروسازان کمک کنیم تا شرایط هر روز بهتر شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز در این بازدید با بیان اینکه تعداد تولید در سه ماه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته، گفت: با همکاری کارگران خطوط تولید ظرفیت خودروهای پرطرفدار بازار را افزایش داده‌ایم.

هاشم یکه زارع افزود: ساز و کاری را در برنامه‌های فروش به کار گرفته‌ایم تا خودرو به دست مشتری واقعی برسد.

وی ممنوعیت صلح خودروهای ثبت‌نامی و ثبت‌نام هر کد ملی یک دستگاه خودرو را از جمله این سازوکارها برای حذف بازار سیاه دانست.   

معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو نیز از اجرای برنامه فروش براساس نیاز بازار خبر داد و گفت: در عید فطر برنامه فروش خودروهای پرفروش را اعلام کردیم و در اختیار بازار قرار داده ایم. همچنین برای جلوگیری از مراجعه مردم به بازار سیاه تمهیدات لازم را به کار گرفته ایم.

وی نظارت بر عملکرد نمایندگی‌های ایران‌خودرو را از دیگر برنامه‌های فروش خواند و گفت: از طریق سایت اینترنتی محصولات را به فروش می‌رسانیم و برخی مشتریان که دسترسی به سایت ندارند به نمایندگی مراجعه می‌کنند و نمایندگی موظف است طبق ظرفیت اقدام به ثبت‌نام کنند.نمایندگی حق دریافت وجه اضافه از مشتری را ندارد.

خان کرمی گفت: قیمت محصولات مطابق با مصوبه‌های شورای رقابت است.

نمایش موجودیت‌ها