date_range پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۱۲:۱۱ ق.ظ

ایلنا گزارش می‌دهد؛ منع ادارات از مصاحبه با یک خبرنگار توسط فرماندار یکی از شهرستان‌های خوزستان/ افکار عمومی در انتظار واکنش دولت

ایلنا گزارش می‌دهد؛ منع ادارات از مصاحبه با یک خبرنگار توسط فرماندار یکی از شهرستان‌های خوزستان/ افکار عمومی در انتظار واکنش دولت
منبع خبر: ایلنا
دسته خبری: جامعه|دولت

چندی پیش فرماندار یکی از شهرستان‌های استان خوزستان، با صدور نامه‌ای محرمانه ادارات این شهرستان را از مصاحبه با یکی از خبرنگاران منطقه منع نمود.

به گزارش ایلنا از خوزستان، بر خلاف شعارهای رئیس دولت تدبیر و امید در راستای آزادی قلم و بیان انتقاد، متاسفانه در استان خوزستان، یکی از فرمانداران در اقدامی غیر قانونی با انتشار نامه‌ای ممهور به مُهر «محرمانه»، ادارات تابعه‌ی شهرستان مذکور را از مصاحبه با یکی از خبرنگاران منع نموده و دلیل این تصمیم را درج مصاحبه‌های جنجالی، انتشار اخبار غیر واقعی و تشویش اذهان عمومی، اعلام نموده است.

هر چند در بدو روی کار آمدن غلامرضا شریعتی استاندار استان خوزستان، وی به کرار اعلام نموده که هیچ مسئولی حق هیچ شکایتی از خبرنگاران را ندارد، اکنون مشخص نیست که این فرماندار با استناد به کدام حکم قضایی و بدون ذکر مصادیق، ضمن نادیده گرفتن دستور مافوق خود، اقدام به صدور چنین دستوری نموده است.؟ و اگر چنین تصمیمی در حدود اختیارات فرمانداران است، چرا باید با مُهر محرمانه و بدون اطلاع خبرنگار مذکور، این نامه صادر شود؟.

اکنون باید دید که غلامرضا شریعتی در برخورد با این اقدام غیر مسئولانه فرماندار مذکور، چه تصمیمی را اتخاذ خواهد نمود.

 

نمایش موجودیت‌ها