date_range چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۲۷:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

ژنرال آمریکایی: ترامپ تمام متحدان کشورش را ناراضی کرده

ژنرال آمریکایی: ترامپ تمام متحدان کشورش را ناراضی کرده
منبع خبر: صبح تهران

ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا معتقد است که دونالد ترامپ با سخنانش تمام متحدان کشورش را ناراضی کرده و موجب نگرانی تمام نظامیان حرفه‌ای شده است که او می‌شناسد.

ژنرال آمریکایی: ترامپ تمام متحدان کشورش را ناراضی کرده

 ژنرال بن هاجز، ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا در مصاحبه با دویچه وله در پاسخ به اینکه آیا ملاقات دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین از نظر او یک فاجعه دیپلماتیک برای تضعیف ائتلافی نظامی چون ناتو بود، گفت: عادت ندارم به مسائلی که تازه اتفاق افتاده است، برچسب فاجعه بزنم. برای ارزیابی این مساله زمان لازم است. با این حال، تمام گزارش‌هایی که دیده‌ام نشان می‌دهد کسی جز روسیه، از این ملاقات خشنود نیست.

او گفت: معتقدم حداقل کسی این جمله را نشنید که "شما بروید هر کاری دوست دارید با اوکراین و گرجستان بکنید." در واقع حسی شبیه قرن هجدهم که قدرت‌های بزرگ به یکدیگر فضا می‌دادند، دیده نشد. گمان می‌کنم از این نظر می‌توان اندکی آسوده‌خاطر بود. اما فکر می‌کنم ترامپ در آمریکا کار سختی در پیش داشته باشد چون بسیاری از جمهوری‌خواهان بابت اینکه ترامپ کار چندانی درباره مداخله روسیه در انتخابات آمریکا نکرده است، انتقاد دارند. او آن را محکوم نکرد و پوتین را هم مسوول ندانست. معتقدم، این غیر قابل دفاع است.

این ژنرال آمریکایی در ادامه تاکید کرد: طی ۴۰۰ سال گذشته، روسیه همواره از تمام اجزای قدرتش استفاده کرده است؛ هم قدرت اقتصادی و دیپلمات یا قدرت نظامی تا به خواسته‌هایش برسد. باید درباره این مساله واقع‌بین باشیم. روسیه تنها به قدرت احترام می‌گذارد. روسیه کسی است که به اوکراین حمله کرد، روسیه کشوری است که گرجستان را هدف حمله قرار داد و کشورهای بالتیک را تهدید می‌کند و می‌گوید که رومانی، دانمارک و سوئد اهداف هسته‌ای هستند و این‌ یک تهدید واقعی است.

هاجر که زمانی فرماندهی کل ارتش ایالات متحده در اروپا را در دست داشت، افزود: این حقیقت که آنها با هم دیدار کردند، بد نیست. در حقیقت، هر چه تنش بیشتر باشد، شما دوست دارید تا مردم حس کنند که سوءتفاهمی وجود ندارد. مشکل این است که بسیاری از مردم به آنچه رئیس‌جمهوری ترامپ می‌گوید یا انجام می‌دهد، اعتمادی ندارند. اینکه انتظارات واضحی از نشست نداشته باشید، اینکه روسیه را تحت فشار قرار ندهید و صرفا به خاطر اینکه دیداری انجام شود، دیدار ‌کنید سازنده نیست. بار دیگر تاکید می‌کنم که روس‌ها فقط به قدرت احترام می‌گذارند و معتقدم که ائتلاف ناتو اکنون قوی به نظر نمی‌رسد و رئیس‌جمهوری ما هم قوی به نظر نمی‌آید.

تصویرها
ژنرال آمریکایی: ترامپ تمام متحدان کشورش را ناراضی کرده
نمایش موجودیت‌ها