date_range سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ access_time ۱۲:۵۶:۰۰ ق.ظ

200 هکتار پارکینگ برای نیمه شعبان در قم جانمایی شد


معاون حمل و نقل عمومی و ترافیک شهرداری قم گفت: در جهت رفاه حال شهروندان و زائران، 200 هکتار پارکینگ برای نیمه شعبان در قم جانمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، جواد ذاکریان شامگاه دوشنبه در نود و یکمین جلسه علنی و رسمی شورای اسلامی شهر قم در ساختمان شهید باکری عنوان کرد: ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی قم در اعیاد شعبان افزایش یافته است، به ویژه خطوط اتوبوسرانی قم از پنج خط به هشت خط در نیمه شعبان افزایش می یابد.

معاون حمل و نقل عمومی و ترافیک شهرداری قم افزود: در جهت رفاه حال شهروندان و زائران، 200 هکتار پارکینگ برای نیمه شعبان در قم جانمایی شد که 80 هزار خودرو ظرفیت خواهد داشت.

وی اظهاز کرد: در نیمه شعبان، احتمال وقوع باران پیش بینی می شود؛ از این رو ظرفیت لازم برای استفاده از خط برگشت پیامبر اعظم(ص) به عنوان پارکینگ در نظر گرفته شده است.

ذاکریان در مورد اجرای طرح پرداخت الکترونیکی عنوان کرد: اگر زیرساختهای لازم فراهم شود، پرداخت کرایه از طریق این سامانه سهولت پیدا می کند.

وی گفت: به زودی تجهیزات پرداخت الکترونیکی در سامانه حمل و نقل خطی راه اندازی می شود، با توجه به نرخ ثابت در خطوط تاکسی می توان از این سامانه به راحتی استفاده کرد.

مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم نیز در این جلسه اعلام کرد: 200 دستگاه اتوبوس درون‌شهری در جهت جابه‌جایی زائران در نیمه شعبان در نظر گرفته شده است.

در این جلسه تفاهم نامه ای میان شهرداری قم و راه آهن در جهت آزادسازی حریم راه آهن در حاشیه بلوار امام رضا(ع) و تعیین تکلیف آن امضا شد.

در ادامه روح الله امراللهی معاون حمل و نقل شهرداری در مورد تعیین تکلیف این خط متروکه راه آهن در محدوده شهر قم بیان کرد: مدیریت راه آهن، همکاری مناسبی با مدیریت شهری در جهت رفع مشکلات ندارند.

وی عنوان کرد: وضعیت محدوده راه آهن قم، نابسامان و تعیین حریم در جهت فعالیت های شهرداری هنوز نامشخص است.

امراللهی گفت: رها شدن برخی از پروژه ها در محدوده شهری قم، مشکلاتی را برای شهروندان و مدیریت شهری به وجود آورده است.

مجید اخوان رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر قم بیان کرد: باید حریم راه آهن در محدوده بلوار امام رضا(ع) ساماندهی شود تا بتوان اراضی را در خدمت مدیریت شهری درآورد.

وی تصریح کرد: شهرداری قم تمهیداتی در جهت تخصیص 1 میلیارد تومان خدمات در این منطقه تعریف کرده است تا بخشی از محرومیت در منطقه را برطرف کرد و به ساماندهی حریم پرداخت.


انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها