date_range پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ access_time ۰۷:۱۰:۰۰ ق.ظ

هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال ایران؛ ذوب‌آهن با دوگل نفت را شکست داد/ قلعه‌نویی: ذوب‌آهن باید ترمیم شود

هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال ایران؛ ذوب‌آهن با دوگل نفت را شکست داد/ قلعه‌نویی: ذوب‌آهن باید ترمیم شود
منبع خبر: صاحب‌نیوز
دسته خبری: ورزش|فوتبال

ذوب‌آهن اصفهان با دوگل، تیم نفت تهران را شکست داد، تا جایگاه خود را در جدول رده‌بندی این رقابت‌ها بهبود بخشد.

به گزارش صاحب نیوز ؛ دیدار دو تیم ذوب آهن اصفهان و نفت تهران، در چارچوب هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال کشور در ورزشگاه نقش جهان اصفهان برگزار شد و این تیم میزبان بود که توانست با دو گل از میهمان خود پذیرایی کند.
تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان، بدنبال شکست تیم بحران زده نفت تهران بود و این تیم را با نتیجه دو برصفر شکست داد.
استنلی کی روش سوارز در دقیقه 77 و مرتضی تبریزی در دقیقه 89 برای تیم ذوب آهن گلزنی کرده و سه امتیاز این دیدار خانگی را برای تیمشان به ارمغان آوردند.
بدین ترتیب شاگردان امیر قلعه نویی با کسب هر سه امتیاز این دیدار 19 امتیازی شده و بصورت موقت در رده نهم جدول رده بندی این مسابقات قرار گرفتند.
شاگردان حمید درخشان نیز با 13 امتیاز همچنان دررده چهاردهم جدول رده بندی این رقابت ها باقی ماندند.
نیمه نخست همانطور که پیش بینی می شد، شاگردان قلعه نویی تیم برتر میدان بودند اما موقعیت های این تیم با بی دقتی مهاجمان و مدافعان پیش تاخته این تیم یکی پس از دیگری از بین می رفت و بازیکنان این تیم در گلزنی ناکام بودند.
نیمه دوم امیر قلعه نویی که به هیچ وجه نمی خواست تیمش در این دیدار خانگی با نتیجه تساوی زمین را ترک کند دست به تغییراتی درترکیب این تیم زد و این تغییرات سرانجام در دقیقه 77 جواب داد و این تیم به گل رسید.
در این دقیقه مهدی رجب زاده که در دقیقه 59 جانشین مهدی مهدی پور شده بود، ضربه کرنر را فرستاد و استنلی کی روش با ضربه سر دیدنی دروازه میلاد فراهانی را باز کرد.
بدنبال این گل و تغییر تاکتیک در تیم ذوب آهن حملات این تیم به روی دروازه حریف بیشتر شد و در دقیقه 89 مرتضی تبریزی بازیکن ناکام دیدار گذشته این تیم، مقابل پرسپولیس دروازه نفت تهران را باز کرد در این پیروزی سهیم شد.
تبریزی در دیدار هفته گذشته تیمش مقابل پرسپولیس یک ضربه پنالتی و یک فرصت گلزنی را هدر داد.

* ترکیب تیم ذوب آهن:
رشید مظاهری، محمد نژاد مهدی، وحید محمدزاده، جورجی ولسیانی، مهدی مهدی پور، سیدمحمدرضا حسینی، مرتضی تبریزی، دانیال اسماعیلی فر، محمد ستاری، حمید بوحمدان و کی روش استنلی.

* ترکیب تیم نفت :
میلاد فراهانی، فرید محمدی زاده، جهانبخش ذبیحی، علیرضا عزت کرامت، امین منوچهری، سینا خادم پو، سامان آقازمانی، هاشم بیگ زاده، محمد نصرتی، امیرحسین فشنگچی و پوریا امینی.

قلعه نویی: ترمیم تیم ضروری است

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان نیز، با ابراز خرسندی از بازی امروز و برتری تیمش مقابل نفت تهران تاکید کرد: نیم‌فصل فرصت داریم تیم خود را ترمیم و تقویت کنیم در غیر اینصورت در نیم فصل دوم تعطیلات به مشکل برمی خوریم.

امیر قلعه‌نویی بعد از این دیدار در نشست خبری، افزود: اگر ذوب‌آهن تقویت و ترمیم نشود در نیم‌فصل دوم بیشتر به مشکل می‌خوریم به همین خاطر از برخی بازیکنان ذوب‌آهن حلالیت می‌طلبم، شاید در نیم‌فصل برخی از آنها از تیم جدا شوند.
وی گفت: تیم ذوب آهن در هفته های گذشته خوب بازی می‌کرد ولی نتیجه نمی‌گرفت و خوشبختانه در بازی امروز هر سه امتیاز کامل را کسب کردیم.
سرمربی ذوب آهن اصفهان گفت: نظر من اگر کی‌روش سرمربی تیم ملی این بازی را ببیند میلاد فراهانی دروازه بان نفت تهران را به تیم ملی دعوت می کند.
قلعه نویی اضافه کرد: تیم نفت تهران با وجود شرایط و مشکلاتی که دارد، بازی خوبی انجام داد و برای ما نیز این سه امتیاز اهمیت داشت.
وی با بیان اینکه به هدفی که داشتیم نرسیدیم گفت: بطور قطع سه بازیکن از ما جدا می شوند و از دو بازیکن دیگر گله داریم ولی در نیم فصل تیم با ترمیم تیم 9 بازی خانگی که خواهیم داشت می‌توانیم بهتر عمل کنیم و نتایج خوبی را کسب نماییم.
سرمربی ذوب آهن با قدردانی از حمایت مدیرعامل و اعضای هیات مدیره باشگاه ذوب‌آهن، تصریح کرد: به هیات مدیره باشگاه ذوب‌آهن هم می‌گویم که اگر تیم تقویت نشود به مشکل می‌خوریم.
وی با اشاره به جدایی سه بازیکن ذوب‌آهن گفت: جدایی یکی از این بازیکنان حتمی است و دو بازیکن دیگر در حال رایزنی هستند که اگر رفتند برایشان آرزوی موفقیت می‌کنیم ولی اگر در ذوب‌آهن ماندنی شدند باید تمرکز بیشتری داشته باشند .
بر این اساس، ذوب آهن اصفهان با پیروزی در این دیدار 19 امتیازی شده و بصورت موقت در رده نهم جدول رده بندی این مسابقات قرار گرفت.

انتهای پیام/ ن

نمایش موجودیت‌ها