date_range جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۲:۳۸:۰۰ ب.ظ

در خطبه‌های نماز جمعه نطنز و بادرود مطرح شد؛ مسئولان اوقاف موقوفات را زنده کنند/ اگر بسیج نبود سرنوشت امروز کشور چیز دیگری بود

در خطبه‌های نماز جمعه نطنز و بادرود مطرح شد؛ مسئولان اوقاف موقوفات را زنده کنند/ اگر بسیج نبود سرنوشت امروز کشور چیز دیگری بود
منبع خبر: صاحب‌نیوز
دسته خبری: فرهنگ و هنر|آیین

تشریح ویژگی‌های پیامبر اعظم (ص)، نقش بسیج در حفظ نظام، هفته وقف، تنش‌آفرینی‌های جدید آل‌سعود در منطقه و توجه ویژه به زلزله‌زدگان در غرب کشور، از مهم‌ترین مطالب مطرح شده در خطبه‌های نماز جمعه نطنز و بادرود بود.

به گزارش صاحب نیوز ؛ امام جمعه نطنز، در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت سالروز رحلت پیامبر اعظم و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع)، به تشریح ویژگی های اخلاقی حضرت رسول پرداخت و تمسک به فضیلت های اخلاقی ایشان را مهم ترین راه رستگاری عنوان کرد.

حجت الاسلام روح الله امینی، جان باختن تعدادی از هموطنان در زلزله اخیر در غرب کشور ا نیز تسلیت گفت و با قدردانی از کمک و ابراز همدردی اقشار مختلف مردم با حادثه دیدگان، افزود: این نوع حوادث همیشه در کمین است و همه باید به هر روشی که توانایی اجرای آن را دارند به یاری آسیب دیدگان بشتابند.

وی تصریح کرد: بدون شک این فرهنگ همدلی، نوع دوستی و کمک های انسان دوستانه و خیرخواهانه نشان می دهد که مردم ایران فرهنگ اهل بیت علیهم السلام را الگوی خود قرار داده و از آن نشات می گیرند.

خطیب جمعه نطنز به تلاش عربستان سعودی به تنش آفرینی های جدید در منطقه اشاره کرد و گفت: بعد از صدام اینک سعودی ها به عروسک خیمه شب بازی آمریکایی ها تبدیل شده اند و آمریکایی ها نیز می خواهند با این حکام خائن به محور مقاومت که ملت ایران در راس آن قرار دارد ضربه زده و به نوعی شکست مفتضحانه اخیر خود در منطقه را جبران کنند.

وی با تاکید بر این که سعودی ها از پول مسلمانان برای ایران هراسی استفاده می کنند، بیان کرد: صدام با آن همه ادعا در تاریخ محو شد و همین سرنوشت نیز در انتظار آل سعود خواهد بود و امیدواریم روزی برسد تا راهپیمایی میلیونی به مانند اربعین در مکه و مدینه نیز اتفاق بیافتد.

حجت الاسلام امینی با اشاره به این که فتنه گری های آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی پایان ندارد، افزود: ایران اسلامی دیگر آن کشور ۴۰ سال پیش نیست و امروزه به برکت انقلاب دارای چنان امکانات امنیتی و نظامی است که در دنیا نیز نظیر آن کم است.

وی با اشاره به هفته وقف، وقف را یکی از راه های جاوید ماند نام افراد دانست و ادامه داد: انتظار مردم از مسئولان اوقاف در هر کجا و در این شهر این است که موقوفات را زنده کرده و حق موقوفات را بگیرند و در این راه دوندگی ها را نیز تحمل کنند.

امام جمعه نطنز خاطر نشان کرد: کسانی که می خواهند وقف کنند دقت داشته باشند که درست وقف کنند و با اهل علم و فضل و دلسوزی مشورت کنند و مسئولان اوقاف نیز تلاش کنند ذره ای از مال وقف به زندگی آن ها وارد نشود

لزوم توجه بانیان وقف به انجام فعالیت های فرهنگی

امام جمعه بادرود نیز، در خطبه های نماز جمعه این هفته که در آستان مقدس امامزاده آقاعلی عباس و سید محمد (ع) برگزار شد ضمن تسلیت سالروز رحلت پیامبر اسلام (ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) اظهار کرد: بر طبق آیات قرآنی، رسول اکرم (ص) از شایسته ترین اخلاق ها و پسندیده ترین فضیلت ها بهره مند بودند.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی با بیان این که تواضع و فروتنی اولین ویژگی ممتاز پیامبر اسلام (ص) بود، افزود: یکی از اهداف رسالت ایشان ریشه کن کردن خودپسندی در جامعه بود و با فروتنی به مخالفت با تکبر پرداختند.

وی گفت: محبت و مهربانی، صبر و شکیبایی و سخاوت نیز از مهم ترین ویژگی های رسول خدا بود که همین ویژگی ها باعث شد تا خیل عظیم مردم هم از این ویژگی ها الگو گرفتند و هم آن را بهانه ای برای گرویدن به دین مبین اسلام قرار دادند.

خطیب جمعه بادرود با گرامیداشت هفته بسیج، بیان کرد: هفته بسیج بهترین فرصت برای زنده نگه داشتن ارزش ها و روحیات بسیجی در اقشار مختلف مردم و به خصوص جوانان و نوجوانان است، چرا که فرهنگ بسیجی که همان فرهنگ شجاعت، ایثار، ازخود گذشتگی برای حفظ عزت انقلاب است باید در بدنه جامعه گسترش یابد.

وی با تاکید بر این که بسیجی یعنی یک فعالِ حاضر در صحنه های سازنده، تاکید کرد: بدون شک اگر بسیج و بسیجی نبود امروز سرنوشت کشور چیز دیگری بود و تا این تفکر در جامعه اسلامی ما رواج دارد هیچ دشمنی توان ضربه به نظام را نخواهد داشت.

حجت الاسلام قاسمی از فعالیت موکب های شهرستان در کربلا در ایام اربعین و به خصوص موکب حسینیه مرکز شهر بادرود قدردانی کرد و گفت: این خادمان زائران اربعین حسینی ضمن این که از شفاعت امام حسین (ع) برخوردار خواهند شد، سهم بزرگی نیز در برگزاری این همایش عظیم دشمن شکن نیز داشته اند و امیدواریم همواره در این راه ثابت ثدم بمانند.

وی با بیان این که آل سعود بعد از شکست های پی در پی سیاست های خود و اربابانش در منطقه به دنبال تنش آفرینی جدید است، ابراز کرد: اگر آل سعود با همراهی رژیم صهیونیستی بخواهد خود را وارد مهلکه جدیدی کند به طور حتم دچار بحرانی شدید تری خواهد شد به طوری که روند رو به سقوطش بیش از پیش تسریع می یابد.

امام جمعه بادرود با گرامیداشت هفته وقف، آن را یکی از بهترین صدقات جاریه عنوان کرد و از بانیان این امر خیر خواست تا گسترش امور عام المنفعه، ارتزاق فقرا و نیازمندان، احداث بناهای علمی از قبیل دانشگاه، مدرسه، حوزه های علمیه، ایجاد مراکز بهداشتی، انجام فعالیت های فرهنگی و روضه برای امام حسین (ع) را هدف و نیت مورد وقف خود قرار دهند.

وی حادثه غم بار زلزله در غرب کشور را نیز تسلیت گفت و ضمن قدردانی از حضور کم نظیر مردم و مسئولان در صحنه کمک به مردم کرمانشاه، ابراز امیدواری کرد تلاش ها تا زمان حاکم شدن آرامش روحی، روانی و جسمی در این منطقه، همچنان ادامه یابد.

امام جمعه بادرود با اشاره به برگزاری همایش پیاده روی حرم تا حرم در سالروز شهادت حضرت رضا (ع) از دهستان حسین آباد تا حرم امامزاده آقاعلی عباس (ع)، از شورای اسلامی روستا و هیئت رزمندگان حسین آباد، اعضای شورای شهر بادرود و مسئولان آستان مقدس و همچنین کلیه کسانی که در برگزاری این مراسم حضور فعال خواهند داشت تشکر کرد.

انتهای پیام/ آوای نطنز/ پ

نمایش موجودیت‌ها