date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۶:۵۳:۰۰ ب.ظ

اخبار کوتاه زیست‌محیطی؛ صدور حکم قضایی برای 4 واحد متخلف آلاینده هوا در جرقویه علیا/ رهاسازی یک عقاب طلایی در منطقه حفاظت‌شده کرکس

اخبار کوتاه زیست‌محیطی؛ صدور حکم قضایی برای 4 واحد متخلف آلاینده هوا در جرقویه علیا/ رهاسازی یک عقاب طلایی در منطقه حفاظت‌شده کرکس
منبع خبر: صاحب‌نیوز
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

رهاسازی یک عقاب طلایی در منطقه حفاظت‌شده کرکس، صدور حکم قضایی برای 4 واحد متخلف آلاینده هوا در جرقویه علیا و صدور حکم قضایی برای یک متخلف شکار و صید در پارک ملی و پناهگاه حیات‌وحش کلاه‌قاضی اصفهان از مهم‌ترین اخبار زیست‌محیطی امروز استان بود.

به گزارش صاحب نیوز ؛ به دنبال پی شکایت های مکرر تلفنی و کتبی مردم از آلایندگی واحدهای بازیافتی بخش جرقویه علیا شهرستان اصفهان، این واحدها مورد پایش کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اصفهان قرار گرفتتند و تذکرات زیست محیطی در خصوص نحوه رفع آلایندگی آب و خاک و هوا به آن ها داده شد.

اما در پی تخلف برخی از واحدها  و بی توجهی به اخطارهای صادره ؛ ۱۵ مورد از این واحدها به مراجع قضایی معرفی شدند که حکم چهار واحد از طرف مراجع قضایی مبنی بر تعلیق یکساله صادر شد .

گفتنی است بیش از ۶۰واحد بازیافت در این منطقه فعالیت دارند که بر اساس خط تولید دارای فاضلاب صنعتی می باشند همچنین آلودگی هوا ناشی از سوزاندن ضایعات از دیگر تخلفات این واحد ها است.

رهاسازی یک عقاب طلایی در منطقه حفاظت شده کرکس

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نطنز با اشاره به رهاسازی یک عقاب طلایی در منطقه حفاظت شده کرکس، اظهار کرد : یک عقاب طلایی که از ناحیه بال زخمی شده و قادر به پرواز نبود با همکاری فعالان محیط زیست درمان شد و پس از مراقب کامل و مدوا توسط محیط بانان با همکاری دوستداران حیات وحش در زیستگاه خود در منطقه حفاظت شده کرکس رهاسازی شد.

  مهدی صادقی گفت: عقاب طلایی پرنده شکاری است و جز گونه های جانوری حمایت شده از سوی سازمان محیط زیست به شمار می آید و در سراسر زاگرس و البرز زندگی می کند  .

وی ادامه داد: عقاب طلایی نام خود را پرهای طلایی و برنزی تاج، سر و پشت گردنش گرفته است که قهوه ای تیره است و از دور به سیاهی می زند  .

صدور حکم برای یک متخلف شکار در پارک ملی کلاه قاضی

یک متخلف شکار و صید که اقدام به شکار یک راس کل وحشی در پارک ملی و پناهگاه حیات وحش کلاه قاضی کرده بود و توسط محیط بانان شناسایی و دستگیرشد.

دادگاه این متخلف شکار وصید را به دلیل شکار غیر مجاز به شش ماه حبس تعزیری و پرداخت ضرر و زیان ناشی از جرم محکوم کرد.

انتهای پیام/ن

نمایش موجودیت‌ها