date_range شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۵:۱۴:۰۰ ب.ظ

امام جمعه گلپایگان: نماز باران در گلپایگان خوانده می‌شود

امام جمعه گلپایگان: نماز باران در گلپایگان خوانده می‌شود
منبع خبر: صاحب‌نیوز
دسته خبری: سیاست|آیین

امام جمعه گلپایگان گفت: مردم گلپایگان در روز 22 آبان‌ماه و در بقعه امامزادگان 17 تن باحال تضرع و استغاثه گردهم آمده و برای جلب رحمت الهی نماز باران می‌خوانند.

به گزارش صاحب نیوز ؛ حجت الاسلام والمسلمین محمد علاءالدینی در جلسه برنامه ریزی نماز باران که صبح امروز در دفتر امام جمعه گلپایگان برگزار شد، گفت: هویت دینی و توحیدی جامعه باید حفظ شده و تعمیق و ترویج پیدا کند و لازمه آن احیاء سنت هایی است که ندای توحید در آن به گوش می رسد.

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه نماز باران یکی از این سنت هاست، تصریح کرد: خداوند در قرآن فرموده است که در مشکلات از نماز و روزه و دعا کمک بگیرید و نماز باران این سه اصل را در خود جای داده است.

وی عنوان کرد: جوانان و نوجوانان ما امروزه با نماز باران آشنایی نداشته و بیشتر آن ها تا به حال این نماز را به جای نیاورده اند که این مشکل به علت وجود رسوبات ذهنی است که در میان مردم وجود داشته و باید در آن تجدید نظر شود.

حجت الاسلام والمسلمین علاءالدینی اضافه کرد: متاسفانه بین مردم این ذهنیت به وجود آمده که تنها زمانی که خشکسالی شده و این خشکسالی به مردم فشار آورده و باعث شده مردم احساس بیچارگی کنند باید نماز باران خواند، در صورتی که این نماز از مستحبات الهی است و در هر زمانی باید ادا شود.

امام جمعه گلپایگان با تاکید بر اینکه نماز باران اعلانی است که ما هر رحمتی را باید از خدا خواسته و طلب کنیم، گفت: انسان باید با دعا و نماز و روزه نزول رحمت را از طرف خدا بخواهد و امیدوار باشد که رحمت الهی شامل حالش می شود.

وی خاطر نشان کرد: نماز باران سنتی بوده که از ابتدای اسلام وجود داشته و پیامبر و اهل بیت و همچنین علمای بزرگ به ادای آن مقید بوده و در آن شرکت می کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین علاءالدینی با بیان اینکه نماز باران در گلپایگان خوانده می شود، اظهار کرد: مستحب است قبل از خواندن نماز باران مردم سه روز روزه بگیرند و بهتر است پایان این سه روز دوشنبه باشد.

امام جمعه گلپایگان افزود: نماز باران بر این اساس در روز دوشنبه 22 آبان ماه در این شهرستان برگزار می شود و از همه مردم ولایی گلپایگان دعوت می شود در این مراسم توحیدی شرکت کنند.

وی مکان برگزاری این نماز را بقعه امام زادگان 17 تن گلپایگان معرفی کرد و گفت: بهتر است مردم مؤمن گلپایگان سه روز شنبه، یکشنبه و دوشنبه را روزه گرفته و با حالت تضرع و استغاثه و همراه فرزندان خود در این مراسم شرکت کرده و برای جلب رحمت خداوند به توبه و دعا و نماز بپردازند‌.

انتهای پیام/ دیار عالمان/پ

نمایش موجودیت‌ها