date_range جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ access_time ۰۲:۲۰:۰۰ ب.ظ

در خطبه‌های نماز جمعه لنجان مطرح شد: پیروزی محور مقاومت نتیجه شکل‌گیری بسیج در منطقه است/ موفقیت با جهاد جانانه به دست می‌آید نه مذاکره!

در خطبه‌های نماز جمعه لنجان مطرح شد: پیروزی محور مقاومت نتیجه شکل‌گیری بسیج در منطقه است/ موفقیت با جهاد جانانه به دست می‌آید نه مذاکره!
منبع خبر: صاحب‌نیوز
دسته خبری: سیاست|آیین

پیروزی محور مقاومت و شکل‌گیری بسیج جهان اسلام و داشتن روحیه جهادی سرخط مطالب مطرح شده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان لنجان بود.

به گزارش صاحب نیوز ؛ به نقل از پایگاه خبری صدای لنجان، حجت‌الاسلام مسعود سرافراز امام جمعه فولادشهر، ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه فولادشهر، گفت: تقریبا در تمام صفحات قرآن کریم بدون استثناء ذکری از معاد به میان آمده است و این موضوع نشان‌دهنده اهمیت مسئله معاد است.

خطیب جمعه فولادشهر بابیان اینکه انسانی که معاد و قیامت را باور دارد با انسانی که معاد و قیامت را باور ندارد بسیار متفاوت است، خاطرنشان کرد:  کسی که می‌داند تمام‌کارهای او تحت نظر خداوند است و مورد حسابرسی قرارمی گیرد، چنین کسی به‌طور یقین یک انسان بی‌تفاوت، باری‌به‌هرجهت، هرزه‌کار و متجاوز به حقوق خود و دیگران نخواهد شد لذا نقش معاد در تقوا و امنیت و امانت بر هیچ‌کسی پوشیده نیست.

وی با اشاره به دستاوردهای اخیر جبهه مقاومت در منطقه و نابودی شجره خبیثه داعش توسط رزمندگان اسلام خاطرنشان کرد: زحمات بسیاری برای نابودی داعش کشیده شد و واقعا کار عظیمی صورت گرفت که جای دارد این پیروزی را به رهبر معظم  انقلاب و  تمام بسیجیانی که با شهادت، ایثار و مقاومتشان این تفکر را بارور کردند تبریک و تهنیت بگوییم.

خطیب نماز جمعه فولادشهر افزود: امروز پیروزی محور مقاومت در منطقه نتیجه شکل‌گیری بسیج در منطقه است و باید بدانیم که این نهال مبارک و پربار حضرت امام(ره) است که هرروز در جای‌جای نقاط دنیا شکوفا می‌شود و هر جا این تفکر به بار می‌نشیند آنجا سلطه به گل فرو می‌رود.

وی با تاکید براینکه اجرا شدن اقتصاد مقاومتی با فرهنگ بسیجی و تفکر جهادی امکان‌پذیر خواهد بود، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم اقتصاد به گِل نشسته خود را که موجب نارضایتی‌های وسیعی در بین مردم شده و موجبات فساد و ارتشا را فراهم کرده است را سامان ببخشیم باید به فکر تسری تفکر بسیجی باشیم چراکه علت همه این معضلات فقدان تفکر بسیجی در سیستم اقتصادی کشور است.

امام جمعه فولادشهر با اشاره به سفر اخیر هیات اروپایی به کشورمان، خاطرنشان کرد: اظهارات آقای جهانگیری در این دیدار جای بسی تامل دارد چراکه معاون اول رئیس جمهور در دیدار با این هیات مطرح کرده بود که به‌زودی دفتر اتحادیه اروپا در تهران افتتاح می‌شود.

وی با طرح این سؤال که مگر کشورهاى مهم اروپایى در تهران داراى سفارتخانه نیستند که به دنبال افتتاح دفتر اتحادیه اروپا هستید، یادآور شد: مسئولان کشورمان فراموش نکنند که در ماجرای فتنه ۸۸ سفارتخانه‌های اروپایى در کمال بی‌شرمی و وقاحت و در ارتباط تنگاتنگ با رهبران فتنه و عوامل میدانى آن‌ها قرار داشتند و حتى در بسیارى از موارد به آشوب‌های خیابانى جهت می‌دادند.

 

موفقیت با جهاد جانانه به دست می‌آید نه مذاکره!

امام جمعه زاینده‌رود هم گفت: به یاری خدا در کنار بسیجیان جهان اسلام، خواب راحت را از دیدگان جهان خواران و سرسپردگان آنان سلب خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام حسن صفرزاده ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه زاینده‌رود گفت: شکل‌گیری بسیج جهان اسلام یک اصل اجتناب‌ناپذیر برای مقابله با استکبار جهانی است.

امام‌جمعه زاینده‌رود نابودی شجره‌ خبیثه‌ داعش را یکی از دستاوردهای بسیج جهان اسلام برشمرد و خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین آرمان و آرزوی امام راحل که همان شکل‌گیری بسیج جهان اسلام است محقق شده است و امروز آثار این دستاورد بزرگ را در حماسه پیاده‌روی اربعین حسینی و نابودی گروه تکفیری داعش می‌بینم.

وی با تاکید بر اینکه کوچک‌ترین خطا رژیم صهیونیستی آخرین خطای آن خواهد بود، متذکر شد: سردمداران جبهه استکبار بدانند که به یاری خدا در کنار بسیجیان جهان اسلام، خواب راحت را از دیدگان جهان خواران و سرسپردگان آنان سلب خواهیم کرد.

صفرزاده با بیان این مطلب که موفقیت با جهاد جانانه به دست می‌آید نه مذاکره، تصریح کرد: فراموش نکنیم که نجات کشور، دفاع از انقلاب، گسترش اسلام ناب محمدی(ص)، اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نصرت‌های پی‌درپی دیگر تنها با داشتن روحیه جهادی به دست خواهد آمد.

وی با توجه به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با مردم داغدار و زلزله‌زده استان کرمانشاه و سفر ایشان به این مناطق، تشریح کرد: دیدار چهره ‏به‏ چهره رهبر معظم انقلاب با آسیب‏ دیدگان زلزله غرب کشور، مرهمى بر زخم دل زلزله‌زدگان بود.

امام‌جمعه زاینده‌رود، با توجه به اهمیت وقف در جامعه خاطرنشان کرد: شکی نیست که وقف ارزش دومنظوره دارد و زمانی که شما برای ترویج معارف قرآن در جامعه، مکانی و یا زمینی را وقف می‌کنید به‌طور یقین هم ثواب وقف و هم ثواب ترویج معارف قرآنی را برده‌اید.

انتهای پیام/ پ

نمایش موجودیت‌ها