date_range سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۰۸:۲۵:۰۰ ق.ظ

لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا؛ باخت ذوب‌آهن در برابر تیم قطری/ قلعه‌نویی: روی اشتباهات فردی گل خوردیم

لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا؛ باخت ذوب‌آهن در برابر تیم قطری/ قلعه‌نویی: روی اشتباهات فردی گل خوردیم
منبع خبر: صاحب‌نیوز
دسته خبری: ورزش|فوتبال

ذوب‌آهن اصفهان، مقابل تیم الدحیل قطر در لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا، بازی یک بر صفر برده را با نتیجه سه بر یک واگذار کرد و سه امتیاز ارزشمند این بازی آسیایی را از دست داد.

به گزارش صاحب نیوز ، شاگردان امیر قلعه نویی، در حالی که در نیمه نخست با یک گل از حریف پیش بود که در نیمه دوم سه گل دریافت کرد و هر سه امتیاز این دیدار را از دست داد.
کی روش استنلی دقیقه 13 برای تیم ذوب آهن گلزنی کرد اما «کریم بوضیاف» در دقایق 74 و 77 و «کریم مساکنی» در دقیقه 84 برای تیم الدحیل گلزنی کرده و سه امتیاز ارزشمند این بازی را برای تیمشان به ارمغان آوردند.
ذوبی ها نیمه نخست را توفانی آغاز کردند و بازی را در اختیار گرفتند و خیلی زود هم به گل رسیدند. دقیقه 13 حرکت رو به جلوی بازیکنان ذوب آهن تمرکز خط دفاع الدحیل را برهم زد و «مرتضی تبریزی» مهاجم و بهترین گلزن این تیم با ضربه سر تیرک افقی دروازه حریف را به لرزه درآورد و توپ برگشتی به کی روش استنلی رسید و این بازیکن با ضربه سری دقیق، این توپ را درون دروازه «کلود امین» جای داد و تیمش را پیش انداخت.
بازیکنان تیم الدحیل که غافلگیر شده و انتظار این گل را نداشتند، در ادامه با در اختیار گرفتن توپ و میدان، بازیکنان ذوب آهن را عقب راندند و حملاتی را روی دروازه این تیم طراحی کردند، اما «رشید مظاهری» سنگربان تیم ذوب آهن با واکنش های مناسب، بازیکنان این تیم را ناکام گذاشت.
بازیکنان ذوب آهن که تنها چشم به ضدحملات داشتند در ادامه، با تمرکز بالا در دفاع از تنها گل خود دفاع کرده و با پیروزی، این نیمه را به پایان رساندند.
بازیکنان تیم الدحیل همانطور که قابل پیش بینی بود بازی را در نیمه دوم در دست گرفته و بر روی دروازه تیم ذوب آهن حملات متعددی را طراحی کردند و مهاجمان این تیم در دو صحنه در موقعیت گلزنی صددرصدی قرار گرفتند.
بازیکنان تیم قطری در ادامه این حملات، دو موقعیت گلزنی مناسب پیدا کردند که این فرصت ها با هوشیاری رشید مظاهری سنگربان ذوب آهن و حضور به موقع حمید بوحمدان در دهانه دروازه خودی، از حریف گرفته شد.
دقیقه 58 ارسال بلند بازیکنان ذوب آهن در محوطه جریمه الدحیل به بازوی مدافع این تیم برخورد کرد و در این صحنه تبریزی معتقد به اعلام ضربه پنالتی بود که داور اعتقادی به آن نداشت.
بازیکنان الدحیل که بدنبال جبران گل خورده و فرار از شکست بودند، بالاخره مزد حملات خود را گرفتند و دروازه ذوب آهن را گشودند.
نخستین گل تیم الدحیل در دقیقه 74 به ثمر رسید و در این دقیقه پاسکاری های متعدد بازیکنان این تیم که درون محوطه جریمه ذوب آهن قرار داشتند به «یوسف مساکنی» کاپیتان این تیم رسید و شوت محکم این بازیکن را رشید مظاهری نتوانست مهار کند و توپ برگشتی به «کریم بوضیاف» رسید که با شوتی دقیق برای تیمش گلزنی کرد.
در حالی که بازیکنان تیم ذوب آهن همچنان بر دفاع اصرار داشتند، گل دوم را دریافت کردند که این گل در دقیقه 77 به ثمر رسید و در این دقیقه بوضیاف با ضربه سر دروازه مظاهری را برای دومین بار باز کرد.
این روند همچنان ادامه داشت و در دقیقه 84 در یک ضدحمله المساکنی گل سوم تیمش را درون دروازه ذوب آهن جای داد.
در دقایق پایانی تلاش بازیکنان تیم ذوب آهن نتیجه ای دربرنداشت و بازی با همین نتیجه به پایان رسید.
«ساتو ریوجی» از ژاپن از سوی کمیته داوران کنفدراسیون آسیا، قضاوت این دیدار را بر عهده داشت و با نشان دادن کارت زرد به استنلی بازیکن تیم ذوب آهن و «بسام هشام» و’ نام تائه هی’ بازیکنان تیم الدحیل قطر، این بازیکنان را جریمه کرد.

ترکیب ذوب آهن:
رشید مظاهری،خالد شفیعی، وحید محمد زاده،میلاد فخر الدینی،حمید بوحمدان،جرج ولسیانی،قاسم حدادی فر،سید محمدرضا حسینی، بختیار رحمانی(ربیع عطایا در دقیقه 65)،مرتضی تبریزی(مهدی رجب زاده دردقیقه 78) و کی روش استنلی.
ترکیب الدحیل قطر:
کلود امین، محمد موسی، لوکاس مندز،بسام هشام، کریم بوضیاف،علی عفیف، مراد ناجی، نام تائه هی،علی المعز،یوسف المساکنی و یوسف العربی.

گل خوردن روی اشتباهات فردی

سرمربی تیم ذوب آهن اصفهان، پس از باخت تیمش، گفت: گل های بازی روی اشتباهات فردی بود و بازیکنان وظایفی را که از آنها خواسته شده بود، اجرا نکردند.
قلعه نویی با بیان اینکه بازی را خوب شروع کردیم، گفت: هر چه تعویض های بازی به تیم حریف کمک کرد تعویض ها به ما کمکی نکرد و به تیم الدحیل تبریک می گوییم. جا دارد از میزبانی الدحیل تشکرکنم داوری بازی نیز خوب بود.
سرمربی تیم ذوب آهن در پاسخ به سوالی که تیم از دقیقه 70 به بعد افت کرد، گفت: ما از نظر قدرت بدنی کم نیاوردیم و بر اثر اشتباهات فردی گل خوردیم و بازیکنان وظایفی را که از آنها خواسته شده بود، نتوانستند پیاده کنند.
قلعه نویی ادامه داد: بعد از اینکه گل اول را خوردیم، نظم تیمی ما به هم خورد و نتوانستیم بازی را آنطور که می خواستیم اداره کنیم و همین امر باعث شد، ما گل های دوم و سوم را نیز دریافت کنیم.
سرمربی تیم ذوب آهن اصفهان در پاسخ به این سوال که شما دیروز گفتید، برای کسب سه امتیاز به قطر آمده اید، گفت: ما تا موقعی که گل اول را زدیم نظم تیمی داشتیم و وقتی گل اول را خوردیم نتوانستیم به اهدافی که می خواستیم، برسیم.
انتهای پیام/ ت.ت

برچسب ها: الدحیل ٬ ذوب آهن
نمایش موجودیت‌ها