date_range جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۳:۳۱:۰۰ ب.ظ

در خطبه‌های نماز جمعه شرق اصفهان مطرح شد: دشمنان به فکر برگرداندن کشور به وضعیت قبل از انقلاب هستند

در خطبه‌های نماز جمعه شرق اصفهان مطرح شد: دشمنان به فکر برگرداندن کشور به وضعیت قبل از انقلاب هستند
منبع خبر: صاحب‌نیوز
دسته خبری: سیاست|آیین

تبیین شرایط روز و اغتشاشات اخیر در کشور، فضای مجازی و مدیریت آن، دشمنی دیرینه امریکا با ایران، اهداف شوم دشمنان درباره ایران و مسلمانان و وضعیت منطقه مباحثی بود که ائمه جمعه شرق اصفهان بر آن تاکید داشتند.

به گزارش صاحب نیوز ؛ به نقل از ا صفهان شرق ، حجت الاسلام امیر حجتی فرد، امام جمعه اژیه اصفهان، در خطبه های نماز جمعه امروز، اظهار کرد: از آن جایی که مؤمنین باید دارای روحیه انس و الفت باشند و بین مؤمنان نباید کینه توزی وجود داشته باشد بهترین راه برای از بین بردن کینه عمل کردن به دستورات قرآن است.

وی افزود: طبق گفتار قرآن بهترین راه برای از بین بردن کینه و تنفر این است که بدی ها را با کار خوب جواب دهیم به گونه ای که شخص بدکار از کرده خود شرمنده شود.

حجت الاسلام حجتی فرد، تصریح کرد: اگر روش اخلاقی به گونه ای باشد که جواب هر کار بد و زشت را همانند همان کار جواب داده شود مطمئنا نتیجه به غیر از کینه و تنفر در بر نخواهد داشت.

خطیب جمعه اژیه با بیان این که نتیجه عمل به احکام بصیرت است، خاطر نشان کرد: تولی و تبری به شناخت صحیح و واقعی دوستان و دشمنان است.

حجت الاسلام حجتی فرد، ادامه داد: گفتار مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم به خاطر سالروز حماسه ۱۹دی ماه پیرامون بصیرت در بحث شناخت دشمنان اسلام بود.

وی با بیان این که ایشان اشخاصی را که در اتفاقات اخیر شرکت داشتتد را سه گروه دانستند، ادامه داد: گروه اول مردمی که برای خواسته های به حق خود دست به اعتراض زدند، گروه دوم جوانان فریب خورده از تبلیغات سو خصوصا در فضای مجازی بودند و گروه سوم دشمنان و معاندان نظام و ساختارشکنان.

امام جمعه اژیه تصریح کرد: در رابطه با گروه اول باید تمامی مسئولان درد دل این اشخاص را شنیده و با تمام نیرو برای رفع مشکلات این اشخاص اهتمام ورزند.

وی با بیان این که گروه دوم نیز باید روشنگری انجام شود، گفت: این جوانان باید مورد ارشاد صحیح واقع شده و در بحث فضای مجازی نیز باید مدیریت صحیح انجام شود.

حجت الاسلام حجتی فرد، ادامه داد: گروه سوم با یک نگاه دقیق متوجه می شویم که با یک برنامه ریزی قبلی با تشکیل سه ضلع یک مثلث این کارهای ناشایست و اقدامات خراب کارانه و خسارت بار رخ داده است.

خطیب جمعه اژیه تصریح کرد: ضلع اول پادوهای سرسپرده به آمریکا و اسرائیل یعنی سازمان آدم کش منافقان و سایر عناصر معاند، این ها از یک سوی گفتند جانم فدای ایران و از سویی دیگر پرچم ایران را به آتش کشیدند.

وی ادامه داد: ضلع دوم مرتجعین منطقه بودند که هزینه های این اقدامات را برای این اشخاص تامین کردند، این حرکات پول می خواهد و آمریکا برای این کارها پول نمی دهد و مرتجعین منطقه هزینه آن را تامین کردند و ضلع سوم آمریکا و اسرائیل که برای ضربه زدن به ایران نقشه های شوم خود را همیشه می خواهند به اجرا برسانند.

حجت الاسلام حجتی فرد، با بیان این که آمریکا از آشوبگران و خرابکاران حمایت می کند نه از مردم ایران، خاطر نشان کرد: اگر می خواست برای مردم ایران دلسوزی کند خوب بود نسبت به برداشتن تحریم های ظالمانه و آزاد کردن اموال و حسابهای ایران اقدام می کرد نه این که در اقدامات مضحک از آشوبگران حمایت کند.

امام جمعه اژیه گفت: امریکا در اقدامی دیگر می گوید نظام حاکم بر ایران از مردم ایران می ترسد که جوابشان این است که این نظام متولد همین مردم است و متعلق به مردم و این شما هستید که از مردم خود می ترسید.

امام جمعه نصرآباد:

دشمنان همچنان به فکر برگرداندن کشور به وضعیت قبل از انقلاب هستند

حجت الاسلام کمال دشتی، امام جمعه شهر نصرآباد با اشاره به فرازی از زیارت آل یاسین در رابطه با مرگ به تشریح صورت ظاهری و باطنی مرگ پرداخت و گفت: ظاهر اعمال خود را درست کنیم تا با باطن خوب به اخرت سفر کنیم.

وی لازمه این کار را پایه گذاری این هدف از ابتدای تشکیل اساس خانواده برشمرد و تصریح کرد: بنیان زندگی مشترک با اهداف مختلفی شکل می گیرد پس ما هم بیاییم از ابتدای زندگی  یکی از اهداف زندگی مشترک خود را توجه به امام عصر ارواحنا فداه قرار دهیم.

امام‌جمعه نصرآباد در ادامه با اشاره به سالروز صدور فرمان بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تشکیل شورای انقلاب در 22 دی 1357، تصریح کرد: ماموریت این شورا که دو ماه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل شد بررسی شرایط دولت انتقالی پس از خروج شاه، تصویب اساسنامه سپاه، ملی شدن بانک‌ها، ساماندهی دادگاه ها و تهیه پیش‌نویس قانون اساسی و…  بود.

حجت الاسلام دشتی همچنین به ۲۶ دی سالروز فرار شاه خائن از کشور اشاره کرد و افزود: شاه با مشورت با اربابان خود یعنی امریکا و انگلیس سه گزینه برای خود در نظر گرفته بود، یکی سرکوب ملت با مشت آهنین، دیگری رفتن به یکی از پایگاه های خارجی و برگشت پس از سرکوب ملت توسط ارتش و سوم رها کردن کشور به حال خود و فرار از کشور و برگشت پس از عادی شدن اوضاع که گزینه سوم را برگزید.

سالروز شهادت فدائیان اسلام موضوع دیگری بود که امام‌جمعه نصرآباد پیرامون آن صحبت کرد و با بیان این که به فرموده مقام معظم رهبری اولین جرقه‌های انقلاب اسلامی توسط نواب صفوی در ایشان به وجود آمده است، گفت: اساس و هدف اصلی سخنان وی زنده شدن اسلام و تشکیل حکومت اسلامی بود.

خطیب نماز جمعه نصرآباد در ادامه به تبیین بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در دیدار با مردم قم در رابطه با اغتشاش های اخیر پرداخت و بر ضرورت وحدت مردم و مسئولان تاکید کرد.

وی در پایان از زحمات ۲۰ ساله حضرت حجت الاسلام تقوی به عنوان مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور تشکر کرده و برای حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا علی اکبری آرزوی توفیق کرد.

انتهای پیام/ پ

نمایش موجودیت‌ها