date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۸:۲۰:۰۰ ب.ظ

رئیس اداره هواشناسی شهرضا: شهرضا به ایستگاه پایش آلودگی هوا نیازمند است/ آمادگی اداره هواشناسی برای راه‌اندازی این ایستگاه در صورت تامین بودجه

رئیس اداره هواشناسی شهرضا: شهرضا به ایستگاه پایش آلودگی هوا نیازمند است/ آمادگی اداره هواشناسی برای راه‌اندازی این ایستگاه در صورت تامین بودجه
منبع خبر: صاحب‌نیوز
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

رئیس اداره هواشناسی شهرضا با اشاره به ضرورت ایجاد ایستگاه پایش آلودگی هوا در شهرضا، گفت: ایجاد این ایستگاه در نقاطی که احتمال آلودگی هوا بیشتر است، این امکان را فراهم می‌کند که وضعیت کیفیت هوای شهر را به اطلاع شهروندان برسانیم.

به گزارش صاحب نیوز ؛ ستار سبزعلی عصر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت آب و هوایی شهرضا، اظهار کرد: کمینه دمای هوای شهرستان صبح امروز در حدود ساعت 6:30 به -3 درجه سانتی گراد رسید.

رئیس اداره هواشناسی شهرضا ادامه داد: این کمینه در ساعات منتهی به طلوع آفتاب به -4 درجه سانتی گراد هم رسید و بیشینه هوا نیز تا 17 درجه سانتی گراد رشد کرد.

وی با بیان اینکه براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان بیشینه دما باید تا 18 درجه سانتی گراد می رسید، عنوان کرد: اما با این وجود بیشینه هوا از 17 درجه سانتی گراد بیشتر نشد.

سبزعلی اذعان کرد: کمینه دمای هوای شهرضا براساس پیش بینی ها فردا 1 درجه سانتی گراد بالای صفر خواهد بود و منفی نخواهد بود.

رئیس اداره هواشناسی شهرضا با اشاره به حاکم بودن جو نسبتا پایدار بر روی منطقه، خاطرنشان کرد: هیچ فعالیت حوی تا شامگاه فردا در شهرضا وجود نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: یک سیستم جوی از شامگاه فردا وارد ایران خواهد شد و مناطق شمال غرب کشور را تحت تاثیر قرار می دهد که در روزهای دوشنبه و سه شنبه برای منطقه شهرضا وزش باد و رشد ابر مختصر خواهد داشت.

سبزعلی تاکید کرد: مکان قرارگیری ایستگاه هواشناسی شهرضا در جاده شهرضا- دهاقان به گونه ای است که هیچگونه آلودگی هوایی در آن وجود ندارد.

رئیس اداره هواشناسی شهرضا با بیان اینکه چیزی به نام آلودگی در طول 25 سال گذشته در این ایستگاه رصد نشده است، اظهار کرد: اما در مناطق شهری، احتمال آلودگی در روزهای همراه با پایداری جو و وارونگی دما وجود خواهد داشت.

وی ادامه داد: در زمان هایی که آلودگی هوا در منطقه شدید باشد از سمت اصفهان به شهرضا مقدار کم تری از آلودگی قابل رویت است که از اصفهان بسیار رقیق تر است.

سبزعلی با بیان اینکه متاسفانه ایستگاه سنجش آلودگی در شهرضا وجود ندارد، خاطرنشان کرد: ضروری است یک ایستگاه سنجش آلودگی جو در شهرستان تعبیه شود.

وی با بیان اینکه احداث این ایستگاه با اداره محیط زیست است، عنوان کرد: با این وجود ضرورت این مسئله در سال های گذشته در شهرستان بیان شده است و اداره کل هواشناسی آمادگی نصب این دستگاه در صورت تامین اعتبار را خواهد داشت.

رئیس اداره هواشناسی شهرضا با بیان اینکه شهرستان به این ایستگاه سنجش نیاز دارد، گفت: ایجاد این ایستگاه در نقاطی که احتمال آلودگی آن بیشتر است، این امکان را برای شهرستان فراهم می کند که وضعیت کیفیت هوای شهر را به اطلاع شهروندان برساند.

سبزعلی اذعان کرد: در حال حاضر توان هیچ گونه قضاوتی در رابطه با آلوده یا آلوده نبودن جو شهر در روزهای خاص وجود ندارد.

رئیس اداره هواشناسی شهرضا با بیان اینکه ضرورت این ایستگاه را ما پیش از این به مسئولان شهر گوشزد کرده ایم، خاطرنشان کرد: تمام مسئولان شهر نیز به ضرورت ایجاد این ایستگاه سنجش واقف هستند اما مشکلات و مسائل شهرستان موجب شده است که به این مسئله توجه نشود.

وی ادامه داد: وضعیت شهرستان در سال های آینده ضرورت ایجاد این ایستگاه را بیشتر خواهدکرد.

انتهای پیام/شهرضانیوز/پ

نمایش موجودیت‌ها