date_range جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۴۰:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

حمل مشعل بازی‌های آسیایی جاکارتا در 53 شهر اندونزی

حمل مشعل بازی‌های آسیایی جاکارتا در 53 شهر اندونزی
منبع خبر: خبرگزاری آنا
دسته خبری: ورزش|هاکی

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، مشعل بازی‌های آسیایی از سوی «سوزی سوسانتی» یکی از ورزشکاران صاحب مدال طلای المپیک اندونزی از هند نخستین میزبان بازی‌های آسیایی در سال 1951 وارد اندونزی شد. مشعل بازی‌ها که از سوی ورزشکاران مختلف این کشور در داخل شهرهای مختلف در حال گردش است، روز 17 آگوست برای مراسم افتتاحیه این بازی‌ها وارد جاکارتا خواهد شد.

جاکارتا و پالمبانگ در جنوب سوماترا میزبانان اصلی بازی‌های آسیایی 2018 هستند. یوسف کالا معاون رئیس جمهوری اندونزی پیشتر گفت که این کشور حدود 2.07 میلیارد دلار برای برگزاری بهینه این رویداد ورزشی هزینه می‌کند. اندونزی پس از 56 سال برای دومین بار در سال جاری میزبان بازی‌های آسیایی خواهد بود. اولین میزبانی اندونزی در این رقابت‌ها در سال 1962 بود.

«اریک توهیر» مسئول کمیته برگزاری بازی های آسیایی جاکارتا گفت: مشعل این دوره از بازی‌ها ابتدا در هند نخستین میزبان این دوره از رقابت‌ها روشن شد و روز چهارشنبه گذشته در «مراپن» مرکز «جاوا» به وزیر ورزش و وزیر توسعه منابع انسانی و فرهنگ اندونزی تحویل داده شد.

این مشعل با یک فروند هواپیمای بوئینگ 500-737 و با حمایت نیروی هوایی از هند وارد اندونزی شد. قرار است حمل مشعل بازی‌ها در شهرهای اندونزی به صورت پیاده، با اسب، از سوی غواصان با قایق و اسکی بازان در مسیر‌های عبوری مختلف انجام شود.

هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی از 27 مرداد تا 11 شهریور ماه و با حضور بیش از 11 هزار ورزشکار از 40 کشور قاره آسیا به میزبانی سه شهر اندونزی برگزار می شود و 380 ورزشکار زن و مرد ایرانی در 44 رشته ورزشی در این رقابت‌ها شرکت خواهند کرد.

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها