date_range چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۰۵:۰۰ ق.ظ

تجربیات حمید سمندریان مرور می‌شود

کوروش ساسانیان در گفتگو با خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا گفت: کارگاه آموزشی هشت جلسه‌ای را که چیزی حدود یک ماه به طول می‌انجامد را دوشنبه‌ها و چهارشنبه‌های هر هفته از ساعت 18 تا 19:30 در سرای محله فردوس برگزار می‌کنم.

وی بیان کرد: کارگاه آموزشی فن بیان، با هدف ادای دین به مقام استادم حمید سمندریان برگزار می‌شود و من تصمیم دارم در آن، هر آنچه که از این هنرمند پیشکسوت و مدرس تئاتر آموخته‌ام را به علاقه‌مندان هنر نمایش آموزش دهم.

این مدرس تئاتر ادامه داد: عمده موارد آموزشی در این کارگاه، نکاتی است که در خدمت استاد حمید سمندریان آموزش دیدم. آموخته‌هایم را که در طول سال‌هایی که بازی کرده‌ام خیلی کارآمد بوده‌اند جمع آوری کرده‌ام تا در کنار تجربیات کسب شده، به دیگران هم منتقل کنم.

وی با اشاره به اینکه تمام گروه سنی علاقه‌مند به تئاتر می‌توانند از این ورکشاپ بهره ببرند، بیان کرد: این ورکشاپ فقط دوره آموزشی تخصصی درباره حرفه بازیگری نیست و فراتر از این موضوع برپا خواهد شد و بر همین اساس هم تمام اقشار و مشاغل می‌توانند از این ورکشاپ استفاده کنند.

ساسانیان تاکید کرد: از آنجا که فن بیان نیازی برای تمام مراحل زندگی انسان به شمار می‌رود که افراد را قادر می‌کند تا بتوانند با انسان‌های دیگر ارتباط بهتر و صحیح‌تری برقرار کند، در این کارگاه آموزشی احترام به کلمات و زیبا سخن گفتن به عنوان مبنا در نظر گرفته می‌شود.

وی درباره هزینه‌ها این دوره آموزشی تصریح کرد: تلاش من این بود، کارگاه آموزشی رایگان باشد اما به ضرورت پرداخت مبلغی برای محل برگزاری این دوره آموزشی، مبلغ کمی از علاقمندان دریافت خواهد شد.

این هنرمند تئاتر با توصیه به علاقه‌مندان و هنرجویان برای حضور در این ورکشاپ بیان کرد: برخی از مطالب این دوره آموزشی، برای اولین بار است که مطرح می‌شود و به همین دلیل هم شرکت‌ در این کلاس، آورده‌های خوبی به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/4072/4031/

نمایش موجودیت‌ها