date_range دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۰۵:۰۰ ق.ظ

مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی: تبلیغات در تئاتر را جدی بگیریم

علی اکبر صفی‌پور در گفتگو با خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، درباره اهمیت تماشاخانه‌های خصوصی اظهار کرد: هر چقدر بتوانیم فضاهای بیشتری را به عرصه هنر ، بخصوص تئاتر تخصیص دهیم، قطعا به همه‌گیر شدن هنر در کشور کمک کرده‌ایم و فرصتی که بخش خصوصی ایجاد کرده و آماده سرمایه‌گذاری کردن است به این ترتیب که ساختمان، امکانات و سرمایه‌اش را میگذارد تا بتواند به حوزه تئاتر کمک کند واین در همه جای دنیا هم اتفاق می‌افتد.

صفی‌پور ادامه داد: حوزه اجرا به بخش خصوصی و حوزه نظارت بر عهده بخش دولت است. دولت با مشخص کردن سیاست‌ها و مسیر بر حسن انجام کار نظارت داشته باشد. باید نظارت درست و دقیق انجام گیرد تا کار خوب پیش برود.

وی درباره فروش و استقبال محصولات فرهنگی بخصوص تئاتر، گفت: مهم‌ترین ویژگی‌های حوزه هنر تنوع و تکثر داشتن آن است. همه در حوزه تئاتر، موسیقی و هنرهای تجسمی کار می‌کنیم، ولی می‌بینیم که برخی کارها و افراد مورد اقبال قرار می‌گیرند ولی یکسری هم نه! حتی بعضی از کارها در زمان خود اصلا شناخته نمی‌شوند ولی قرن‌ها می‌گذرد بعد می‌فهمند که چه کار خوبی بوده که در زمان خودش شناخته نشد.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی با بیان اینکه در خیلی از موارد افراد و هنرهایی وجود دارند که در زمان خود مورد اقبال عمومی قرار نمی‌گیرند، گفت: یکی از معیارها، اقبال عمومی است ‌ولی این در حوزه هنر و فرهنگ صددرصد نیست که ما بگوییم اگر اقبال عمومی نبود این کار ضعیف است. دوم آن افرادی که در تولید یک برنامه هنری نقش‌آفرین هستند ایده‌پردازی، نگاه نو، تجربه کاری و خروجی در کارهایشان کمک می‌کند به اینکه یک کاری خیلی خوب در بیاید و مورد اقبال قرار بگیرد.

صفی پور با بیان اینکه اقبال فقط در حوزه نمایش نیست گفت: در حوزه موسیقی، فیلم و سریال هم همین است. به هر حال عوامل موفقیت یک سریال، یک فیلم، یک موسیقی، یک تِرَک از موسیقی، یک نمایشی که در یک صحنه‌ای روی کار می‌آید، مسائل مختلفی است. افرادی که در آن بازی می‌کنند، متنی که نوشته می‌شود، انواع آن چیزهایی که در حاشیه قرار می گیرد از دکور صحنه، موسیقی، تدارکات، تبلیغات؛ دوره حاضر تبلیغات نقش مهمی بازی می‌کند. شما بهترین محصول را هم تولید کنید، نتوانید خوب معرفی‌اش کنید، خیلی سراغش نمی‌آیند.

وی بیان کرد: الان تبلیغات در افکار عمومی، نقش خیلی مهمی را بازی می‌کند. «الیور توئیست» یکی از تئاترهایی که در تالار وحدت122 اجرا کرد. برای اولین بار یک تئاتر 122 اجرا در تالار وحدت روی صحنه رفت و هشت میلیارد تومان فروش کرد و تبلیغات نقش موثری در موفقیت آن داشت .

انتهای پیام/4046/

نمایش موجودیت‌ها