date_range چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۲۳:۰۰ ب.ظ

واعظی در حاشیه هیئت دولت خبر داد؛ جلسه بررسی و تصمیم‌گیری برای موضوع گرانی دوشنبه آینده برگزار می‌شود

واعظی در حاشیه هیئت دولت خبر داد؛ جلسه بررسی و تصمیم‌گیری برای موضوع گرانی دوشنبه آینده برگزار می‌شود
منبع خبر: خبرگزاری آنا
دسته خبری: سیاست|دولت

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران درباره جلسه امروز هیات دولت گفت:‌ موضوعات مختلفی در دولت مطرح شد و مصوباتی داشتیم که مهمترین بحت درباره گرانی بود شاهد بودیم حتی بخش‌هایی که ارز 4200 می‌گیرند محاسبات دقیقی برای قیمت جاری ندارند.

واعظی با بیان اینکه رئیس جمهور تاکید داشتند که همه دستگاه‌های مربوطه به بحث گرانی ورود کنند اظهار کرد: از سوی دیگر اجناسی که در انبار مانده به سرعت در اختیار مردم قرار گیرد، گرانی از موضوعات جدی است که آقای روحانی، وزرا و مسئولان ذیربط را مسئول کرده و هفته آینده (دوشنبه) ایشان جلسه‌ای را برای تصمیم‌گیری در مورد این موضوع برگزار خواهد کرد.

وی همچنین خودرو سازان داخلی را مخاطب قرار و داد تصریح کرد: خودروسازها خودروها را با قیمت مصوب در اختیار مردم قرار دهند.

رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین اشاره‌ای به گرانی بازار سکه و ارز کرد و ادامه داد: قرار شده است بحث‌های لازم در مورد این موضوع صورت گیرد و تصمیم‌هایی در این رابطه اتخاذ شود، ما ارز 4200 تومانی را به کسانی که ثبت سفارش می‌کنند، واگذار می‌کنیم و در این زمینه مشکلی نداریم.

واعظی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چه اولویت‌ها و برنامه‌هایی برای مقابله با گرانی دارید، اظهارداشت: اولویت‌ها تعیین شده اما تصمیمات باید بعد از مشورت با اصناف، تولیدکنندگان، اتاق بازرگانی و بخش خصوصی گرفته شود تا همه نسبت به این تصمیمات اقناع باشند. این گفت‌وگوها شروع شده است و رئیس جمهور هم امروز از وزرا خواسته‌اند همت جدی داشته باشند و کار را خود بر عهده بگیرند.

رئیس دفتر رئیس جمهور درباره برگزاری جلسات روسای سه قوه برای حل مشکلات، گفت: از طرف دولت از رهبر انقلاب تشکر و قدردانی می‌کنم که دستور برگزاری جلسه سران قوا برای حل مشکلات اقتصادی را دادند که دو جلسه هم تاکنون تشکیل شده و جلسه سوم هم در آینده نزدیک تشکیل می‌شود.

وی با بیان اینکه اتاق‌های فکرهایی در خارج از کشور تشکیل شده است تا از فرصت خروج آمریکا از برجام استفاده کنند، خاطرنشان کرد: آنها مرتب سیگنال‌های منفی برای افکار عمومی می‌فرستند، بنابراین ما هم باید انسجام و هماهنگی بیشتری داشته باشیم و اجازه ندهیم اختلاف نظرها و اختلاف سلیقه‌ها ابزاری در دست مخالفان کشور باشد. اگر اقدامی به نفع کشور است، به دلیل برخی مسائل سیاسی و جناحی نباید آن اقدامات نادیده گرفته شود. مطالبی که در مجلس درباره لایحه پولشویی مطرح شد، درست نیست و صفت‌هایی که به دیگران هم دادند، در شان آن نمایندگان که آن مباحث را مطرح کردند، نیست.

واعظی در پایان با بیان اینکه این لایحه در دولت دهم مطرح شده است و هیچ ارتباطی با این دولت ندارد، گفت: کسانی که اکنون با این لایحه مخالفت می‌کنند حامی دولت دهم بودند.

نمایش موجودیت‌ها