date_range یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۵۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

حریق عمدی در مغازه خیابان مرزداران/ دستگیری 2 متهم

به گزارش خبرنگار حوزه حوادث گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، دوم شهریور امسال وقوع یک فقره آتش‌سوزی در یک مغازه تاسیساتی به ایستگاه آتش‌نشانی منطقه 10 و کلانتری 139 مرزداران اعلام شد؛ با حضور ماموران در محل و پایان عملیات اطفای حریق، تیم کارشناسی سازمان آتش‌نشانی با حضور در محل آتش‌سوزی اعلام کرد که آتش‌سوزی عمدی بوده است؛ لذا پرونده مقدماتی با موضوع «حریق عمـدی» در کلانتری 139 مرزداران تشکیل و جهت ادامه رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با حضور در محل آتش‌سوزی به بررسی تصاویر به‌دست‌آمده از دوربین‌های مداربسته محدوده آتش‌سوزی پرداخته؛ در بررسی تصاویر مشخص شد دو سرنشین یک دستگاه خودرو پراید هاچ بک سفیدرنگ با صورت‌های پوشیده ابتدا شیشه‌های مغازه را تخریب کرده؛ در ادامه با پاشیدن مایع آتش‌زا به داخل مغازه آن را به آتش کشیده و به‌سرعت از محل خارج شدند.

با به‌دست‌آمده آمدن تصاویر دوربین‌های مداربسته، کارآگاهان به تحقیق از صاحب مغازه پرداخته و در تحقیقات تکمیلی موفق به شناسایی تعدادی از همکاران و بستگان صاحب مغازه شدند که همگی آن‌ها دارای خودروهای پراید هاچ‌بک هستند؛ در شرایطی که صاحب مغازه تاسیساتی به کارآگاهان عنوان کرده بود که با هیچ‌کس اختلاف شخصی یا مالی ندارد، کارآگاهان اداره شانزدهم موفق به شناسایی یکی از دوستان خانوادگی مال‌باخته به هویت «جواد. ع» (34 ساله) شدند که تحقیقات پلیسی نشان از مشارکت مستقیم وی در آتش‌سوزی داشت؛ لذا ضمن هماهنگی با بازپرس شعبه 12 دادسرای ناحیه 2 تهران، این شخص بیست و چهارم شهریور دستگیر و جهت انجام تحقیقات به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

جواد در تحقیقات اولیه منکر هرگونه ارتباط خود با آتش‌سوزی عمدی مغازه مالباخته شد؛ اما در ادامه به‌ناچار لب به اعتراف گشود و با معرفی یکی از دوستانش به نام «علیرضا. ح» (35 ساله) صراحتاً عنوان کرد که آتش‌سوزی مغازه توسط هر دو نفر آن‌ها انجام‌شده است. در ادامه علیرضا نیز در محدوده بازار مولوی دستگیر و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: متهمان در تحقیقات اولیه صراحتاً به آتش زدن مغازه اعتراف کرده؛ اما در خصوص انگیزه اقدام خود تاکنون سکوت کردند و بعضاً در تحقیقات جداگانه اظهارات متفاوتی را در این خصوص بیان کردند.

علی ولیپور گودرزی، تصریح کرد: تحقیقات از آن‌ها جهت مشخص شدن علت اصلی آتش‌سوزی در دستور کار کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی قرار گرفته و تحقیقات از متهمان در مراحل مقدماتی ادامه دارد.

انتهای پیام/4039/

نمایش موجودیت‌ها