date_range چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۸:۳۸:۰۰ ق.ظ

انتقاد فرمانده تیپ 181 زرهی نیروی زمینی ارتش از نحوه توزیع اقلام امدادی: کمک‌های امدادی در مبادی شهرها غارت می‌شود/ اختلال در خدمت‌رسانی با هجوم افراد سودجو

انتقاد فرمانده تیپ 181 زرهی نیروی زمینی ارتش از نحوه توزیع اقلام امدادی: کمک‌های امدادی در مبادی شهرها غارت می‌شود/ اختلال در خدمت‌رسانی با هجوم افراد سودجو
منبع خبر: خبرگزاری آنا
دسته خبری: سیاست|محیط زیست

سرهنگ امیر غلامعلیان، فرمانده تیپ 181 زرهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران(اسلام‌آباد غرب)، درباره آخرین اقدامات صورت گرفته برای امدادرسانی به بازماندگان زلزله سرپل‌ذهاب به خبرنگار اعزامی خبرگزاری آنا گفت: به محض اطلاع از وضعیت و چگونگی رخ دادن زلزله غرب کشور، برآوردهای اولیه انجام و تیپ با امکانات اولیه در منطقه مستقر شد. همه امکانات ما از نظر پرسنل، خودرویی و دیگر امکانات در اختیار منطقه آسیب‌دیده قرار گرفته و تا جایی که توانسته‌ایم انتقال مصدومین را انجام دادیم.

غلامعلیان ادامه داد: آمبولانس‌ها مرتب در مسیر سرپل‌ذهاب به کرمانشاه برای تخلیه مناطق و انتقال مصدومان فعال هستند. 600 تا 700 چادر از امکانات تیپ برای ایجاد سرپناه موقت استفاده شده است. موادغذایی سرد نیز بلافاصله به آنها داده شد و از امروز نیز اولین مرحله توزیع غذای گرم بین حادثه‌دیدگان انجام می‌شود.

وی افزود: همه نیروهای تیپ نیز از امروز به همراه خانواده‌ها به منازل سرکشی و در جمع‌آوری وسایل باقی‌مانده به آنها کمک می‌کنند.

فرمانده تیپ 181 زرهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، از سوء‌استفاده تعدادی از سودجویان برای اختلال در خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان و غارت کمک‌ها انتقاد کرد و گفت: متاسفانه در این مواقع سوء‌استفاده‌هایی صورت می‌گیرد. در روز اول به دلیل اینکه هنوز از اطراف وارد شهر نشده بودند، امکاناتی برقرار بود تا خود ما برای حادثه‌دیدگان چادر برپا کنیم، اما متاسفانه بعد از هجوم مردم، خود آنها امکان کمک را به ما نمی‌دهند. خودروهای امدادی ما به محض ورود به شهر سرپل‌ذهاب تخلیه می‌شوند. امکان کمک مستقیم ما در حال‌حاضر فراهم نیست و باید تمهیدات جدی اندیشیده شود.

نمایش موجودیت‌ها