date_range سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۵۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

وزیر علوم در نشست مدیران مرکز جذب اعضای هیئت علمی: دفاتر تحقیق استانی با رعایت دقت، اعتدال و نیت خیرخواهانه عمل کنند

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی امروز در هفدهمین نشست هم‌اندیشی مسئولان دفاتر تحقیق استانی مرکز جذب اعضای هیات علمی اظهار کرد: در بحث جذب اعضای هیات علمی، بخش عمده کار برعهده هیات‌های اجرایی است؛ هر تصمیمی که در این هیات‌ها صورت می‌گیرد و در نهایت به هیات مرکزی ارجاع می‌شود، بر اساس بررسی و تصمیم‌گیری نهایی دفاتر تحقیق شکل می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه افرادی که برای عضویت در هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی داوطلب می‌شوند، عموماً جوانانی درسخوان و دارای فعالیت‌های مفید علمی در دوره دانشجویی و تحصیل هستند، افزود: استخدام در هیات علمی به دلیل مسئولیت‌هایی که فرد باید در آینده برعهده گیرد از جمله تربیت نسل جوان، طبیعی است که دقت بسیاری را طلب می‌کند.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: تلاش‌مان در کنار مجموعه جذب اعضای هیات علمی و همکارانشان، آن است که با بهره‌گیری از یکنواخت بودن برخوردها و عملکردها، استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا و انتقال تجربیات، بتوانیم ارتقای جایگاه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور را رقم بزنیم.

وی تاکید کرد: این دفاتر باید در راستای دو وجهه اساسی کار تحقیقی؛ جلوگیری از تضییع حق و حقوق افراد و همچنین حقی که عموم و جامعه دارند گام بردارند و کمافی‌السابق با دقت، رعایت اعتدال و نیت خیرخواهانه، فعالیت‌های خود را دنبال کنند.

نمایش موجودیت‌ها