date_range جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۱۵:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی: اجازه تصویب قرارداد ننگین FATF را به مجلس نخواهیم داد

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی: اجازه تصویب قرارداد ننگین FATF را به مجلس نخواهیم داد
منبع خبر: خبرگزاری آنا
دسته خبری: سیاست|مجلس

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در بیانیه‌ای نسبت به تصویب FATF به نمایندگان مجلس شورای اسلامی هشدار داد و نوشت: جنبش دانشجویی بیدار و هوشیار بوده و مانند گذشته اجازه تحمیل قراردادی ننگین را نمی‌دهد و آگاهانه و بابصیرت این مسئله را دنبال می‌کند.

در ابتدای این بیانیه آمده است: طرحی موسوم به FATF، در دستور کار مجلس قرار گرفته است و نمایندگان ما اصرار به تصویب آن دارند. هرچند که تاکنون ۷۳ بند این قرارداد ننگین، در کشور درحال اجراست فقط ۴ بند آن درحال دریافت مجوز از مجلس است. بدخواهان و نااهلان همانند گذشته طوری جلوه می‌دهند که اگر این طرح تصویب نشود، تحریم‌ها افزایش پیدا کرده و ارزش پول ملی رو به زوال می‌رود و تصویب شدن یا نشدن این طرح استعماری را به سفره مردم گره زده‌اند.

در بخشی از این بیانیه عنوان شده است: چگونه است نماینده‌ای که حاضر نیست رای خود را به‌صورت علنی اعلام کند؛ عزم بر آن کرده است که اطلاعات فوق محرمانه کشور را به چوب حراج بگذارد؟ مگر مسبب کوچک شدن سفره مردم عدم مدیریت کارآمد و افزایش بی‌سابقه نقدینگی نیست؟ ای دولت مردان، بهتر نیست به‌جای بازی‌های سیاسی و فریبکارانه برای تصویب این طرح، سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی و استقلال اقتصادی را الگو و سرمشق امور خود قرار دهید؟

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در ادامه عنوان کرده است: ما به‌عنوان کوچک‌ترین عضو انقلاب، با زبانی شیوا اعلام می‌کنیم که FATF مخالف منافع ملی است و هیچ تعهدی وجود ندارد که بعد از تصویب این قرارداد، تحریم‌ها کاهش پیدا کند. مگر از برجام درس نگرفتیم که نتیجه اعتماد به آمریکا و غرب، چیزی به‌جز ذلت و عقب‌ماندگی برایمان به ارمغان نمی‌آورد؟

در ادامه خطاب به نمایندگان مجلس آورده شده است: از شما می‌خواهیم که این رفتار ضدانقلابی و ضدملی را کنار بگذارید و از خداوند منان طلب بخشش کنید؛ به‌راستی که خداوند بسیار بخشنده و مهربان است. برای جبران ناکارآمدی‌تان به مسائل و مشکلات مردم و نظام بپردازید که ما هر چه داریم برای مردم است. این بار جنبش دانشجویی بیدار و هوشیار بوده و مانند گذشته اجازه تحمیل قراردادی ننگین را نمی‌دهد و آگاهانه و بابصیرت این مسئله را دنبال می‌کند.

انتهای پیام/4007

نمایش موجودیت‌ها