date_range چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۰۱:۰۷:۰۰ ب.ظ

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبر داد: تعریف 5 موضوع اولویت‌دار در دانشگاه امیرکبیر

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر احمد معتمدی در نهمین کنفرانس بین‌المللی سیستم‌ها و فناوری‌های الکترونیک قدرت و محرکه‌های الکتریکی موضوع این کنفرانس را یکی از مهمترین موضوعات تخصصی دانست و افزود: بر خلاف اکثر نشست‌ها که دارای موضوعات عمومی است، این نشست دارای موضوع تخصصی است.

وی دانشکده مهندسی برق این دانشگاه را یکی از قدیمی ترین دانشکده‌های این دانشگاه نام برد و یادآور شد: 60 سال از قدمت این دانشگاه می گذرد و قدمت این دانشکده نیز به همین میزان است.

معتمدی با بیان اینکه در شروع به کار این دانشکده تنها 2 گرایش "قدرت" و "الکترونیک" داشته است، اظهار کرد: از این رو این دو گرایش نیز از قدیمی ترین گرایش های این دانشکده به شمار می رود.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه از 17 مقاله برتر دنیا در حوزه الکترونیک تعداد قابل توجهی از سوی محققان این دانشگاه عرضه شده است، خاطر نشان کرد: در این دانشگاه 5 موضوع به عنوان موضوعات اولویت دار تعریف شد که حوزه انرژی الکتریکی یکی از این اولویت ها است ولی این حوزه نیاز به بازنگری دارد تا بر اساس تجارب جهانی این حوزه مورد بازنگری صورت گیرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر 3 دانشکده "برق"، "مکانیک" و "فیزیک" در حوزه انرژی فعال هستند، اضافه کرد: در این دانشگاه موضوعات بین رشته ای مطرح است که با همکاری دانشکده ها رشته های میان رشته ای در حوزه انرژی به تصویب رسید.

نمایش موجودیت‌ها