date_range جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۴۱:۰۰ ق.ظ

نمازی در گفت‌وگو با آنا: اتهام تروریست‌بودن سپاه، مکانیزم دفاعی ترامپ مقابل این نهاد است

نمازی در گفت‌وگو با آنا: اتهام تروریست‌بودن سپاه، مکانیزم دفاعی ترامپ مقابل این نهاد است
منبع خبر: خبرگزاری آنا

نایب‌رئیس مجمع نمایندگان ادوار مجلس گفت: اتهام تروریست‌بودن، مکانیزم دفاعی است که ترامپ به خاطر ضعفی که مقابل سپاه احساس می‌کند انتخاب کرده است.

علی‌محمد نمازی در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب خبرگزاری آنا ، درباره اقدامات رئیس جمهور آمریکا علیه برجام و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهارداشت: رفتارهای بی‌منطق، بدور از عقل و کاسبکارانه ترامپ در ایام حضورش در کاخ سفید بر اهل فهم کاملا آشکار است. به طوری که خود آمریکایی‌ها نیز از بی‌اعتنایی به این گونه رفتارها عبور کرده‌اند و کم کم مقابل کارهای او موضع می‌گیرند.

معاون امور استان‌های حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه چنین اظهارنظرهای ترامپ هیچ‌گونه مبنای قانونی و منطقی ندارد، تصریح کرد: سپاه پاسداران یک نهاد برخاسته از بطن انقلاب به خواست و اراده مردم بوده و در قانون اساسی ایران از جایگاه رفیعی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه سپاه پاسداران خود را مکلف به حمایت از دستاوردهای انقلاب و منافع و امنیت ملی می‌داند، بیان داشت: این‌ اتهام‌ بسیار سنگین و در واقع ظلمی بزرگ به نهادی است که در پیروزی جنگ تحمیلی و پیشبرد برنامه‌های کشور نقش محوری داشته است.

نمازی این رفتارهای دولتمردان آمریکا را ناشی از احساس خطر آنان عنوان کرد و گفت: مکانیزم دفاعی معمولا در جایی شکل می‌گیرد که ترس و واهمه وجود دارد. لذا اتهام تروریست بودن مکانیزم دفاعی است که ترامپ به خاطر ضعفی که مقابل سپاه احساس می‌کند انتخاب کرده است.

اعتبار جهانی آمریکا در سراشیبی نزول

نایب رئیس مجمع نمایندگان ادوار مجلس اضافه کرد: هدف دیگر ترامپ از قراردادن نام سپاه در لیست تروریست‌ها انحراف افکار عمومی از عملکرد ضعیفش در آمریکاست. ملت آمریکا دیگر پی برده‌اند شعارهایی که ترامپ مطرح کرد عوام فریبی بود و کشورشان از لحاظ اعتبار جهانی و حقوق شهروندی در سراشیبی نزول قرار گرفته است. ترامپ مواضعی انتخاب می‌کند که نظر افراطیون بین‌المللی از جمله رژیم صهیونیستی، عربستان و امارات را جلب کند.

معاون امور استان‌های حزب کارگزاران سازندگی وحدت میان اقشار مردم کشورمان را از جمله راهکارهای مقابله با چنین سیاست‌های خصمانه‌ای عنوان کرد و بیان داشت: دولت باید توجه بیشتر خود را معطوف به نیازهای مردم و جلب رضایت آنان کند و خیلی نباید به گفته‌های ترامپ بها داده شود.

به اعتقاد نمازی سخنان ترامپ حتی ارزش پاسخ دادن و موضع گرفتن را هم ندارد و طولی نخواهد کشید این رفتار او زمینه ساز استیضاح و برکناریش را خواهد شد. چرا که نمی‌شود کشور بزرگی مانند آمریکا را اینگونه اداره کرد.

نایب رئیس مجمع نمایندگان ادوار مجلس اظهارداشت: ترامپ با بهانه‌هایی به دنبال لغو و خنثی کردن برجام است. اما باید این را بداند که آمریکا یکی از طرف‌های مذاکرات برجام بوده است در حالی که 5 کشور دیگر امضا کننده برجام بارها بر صحت و سلامت رفتار ایران در قبال برجام صحه گذاشته‌ و تاکید می‌کنند که برجام باید به قوت خود باقی بماند.

وی تاکید کرد: همین امر باعث شده تا ترامپ به روح برجام ضربه بزند و نتواند رفتاری خلاف مفاد و قوانین آن داشته باشد. اتهام به ایران مبنی بر پایبند نبودن به برجام نیز ریشه در این مساله دارد که آمریکا در مواضع ضد برجامی خود تنهاست.

نمایش موجودیت‌ها