date_range جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۴۲:۰۰ ق.ظ

در گفتگو با آنا: قاضی‌پور: روحانی درباره اوضاع دلار پاسخ دهد/خودروسازان باشگاه‌داری نکنند

در گفتگو با آنا: قاضی‌پور: روحانی درباره اوضاع دلار پاسخ دهد/خودروسازان باشگاه‌داری نکنند
منبع خبر: خبرگزاری آنا
دسته خبری: اقتصاد|مجلس

نادر قاضی‌پور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری آنا در خصوص مشکلاتی که اخیراً در حوزه خودرو پیش آمده اظهار نظر در مورد ظلم کارخانه‌های خودروسازی به مردم را در حیطه خود به عنوان نماینده مجلس ندانست و گفت: استفاده از واژه ظلم و ستم خودروسازان به مردم در حیطه دادگاه و قوه قضائیه است و بنده نمی‌توانم در این مورد نظری بدهم.

وی با بیان اینکه باید برای افزایش نقدینگی‌ خودروسازان تلاش بیشتری صورت بگیرد تا مردم چوب کاهش نقدینگی این شرکت‌ها را نخورند، گفت: خودروسازان هم باید با حذف شرکت‌های زیان‌ده و کاهش هزینه‌های زائد تراز مالی خود را بالا ببرند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس حذف باشگاه‌داری توسط ایران خودرو و سایپا مانند تیم‌داری در رشته‌های ورزشی فوتبال و والیبال و همچنین کاهش سفرهای خارجی غیرضروری را مهمترین راهکار کاهش هزینه‌های غیرضروری توسط خودروسازان دانست.

قاضی‌پور در ادامه گفت: دولت باید بر روی عملکرد خودروسازان نظارت کند که خودروسازان بنگاه اقتصادی باشند نه سیاسی؛ همچنین برای کاهش هزینه‌های خود به‌جای استفاده از قطعات خارجی که توسط دلالان که با چند واسطه به آنان می‌رسد مستقیماٌ از قطعه‌سازان ایرانی خرید بکنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس در پاسخ به این سؤال خبرنگار آنا که وضعیت کنونی دلار کی سروسامان پیدا می‌کند و وضعیت آشفته اقتصادی کی آرام می‌شود، گفت: بنده در جریان نیستم، این را باید از روحانی بپرسید!

انتهای پیام/4076/4083

نمایش موجودیت‌ها