date_range پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۱۱:۰۰ ب.ظ

رئیس کمیته فنی فوتسال در گفت‌وگو با آنا؛ کارهای ثبت‌نام تیم ملی پسران زودتر انجام شد

رئیس کمیته فنی فوتسال در گفت‌وگو با آنا؛ کارهای ثبت‌نام تیم ملی پسران زودتر انجام شد
منبع خبر: خبرگزاری آنا
دسته خبری: ورزش|فوتسال

عباس ترابیان رئیس کمیته فنی فوتسال در گفت وگو با خبرنگار ورزشی آنا، در مورد تصمیم فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال برای حضور تیم ملی امید پسران در رقابت‌های المپیک جوانان در آرژانتین گفت: «مسابقات المپیک جوانان زیر نظر کمیته جهانی المپیک برگزار می‌شود و این کمیته هم طبق قرارهایی که با فیفا داشته است برای هر قاره سهیمه‌هایی درنظر گرفته است. به عنوان مثال برای قاره اروپا 4 سهمیه و همچنین برای قاره آسیا هم 4 سهیمه تیم‌های فوتسال جهت حضور در المپیک جوانان درنظر گرفت. کنفدراسیون فوتبال آسیا هم با هماهنگی که با فیفا انجام داد مسابقاتی را تعیین کرد تا تیم‌های اول و دوم آن رقابت‌ها مجوز حضور در المپیک آرژانتین را کسب کنند که این مسابقات رقابت‌های امیدهای آسیا و همچنین جام ملت‌های بانوان آسیا بود.»

وی ادامه داد: «تیم ملی فوتسال پسران ما سال گذشته در مسابقات آسیا به مقام نخست رسید و در طرف مقابل هم تیم ملی بانوان ایران موفق شد عنوان نخست آسیا را کسب کند. درظاهر امر هر دو تیم مجوز کسب سهمیه المپیک را کسب کردند اما کنفدراسیون فوتبال آسیا عنوان کرد که 4 سهمیه آسیا متعلق به 4 کشور مختلف است و هیچ کشوری نمی‌تواند 2 سهمیه در المپیک داشته باشد و به همین دلیل ما نمی‌توانیم هر دو تیم امیدهای پسران و بانوان خودمان را در این مسابقات اعزام کنیم. اما به دلیل اینکه کارهای ثبت نام تیم ملی امید پسران زودتر از این انجام شد و بعد از آن تیم ملی بانوان ایران عنوان نخست آسیا را کسب کرد در نهایت تصمیم بر این شد تا تیم ملی امید پسران راهی المپیک آرژانتین شود.»

ترابیان در خصوص عملکرد فنی تیم ملی امید پسران گفت: «من به عنوان رئیس کمیته فنی فوتسال اعلام می‌کنم که سطح فنی تیم ملی امید بسیار بالا است و اگر این تیم راهی المپیک آرژانتین شود قطعا شانس کسب مدال را دارد. تیم امید ما در بازی‌های تدارکاتی که شرکت کرد نتایج بسیار خوبی کسب کرد. به عنوان مثال تیم اوکراین که یکی از تیم‌های قدرتمند فوتسال دنیا است با 4-5 گل مغلوب ملی‌پوشان فوتسال ما شد و در تورنمنت ایتالیا هم که شرکت کرد موفق شد با شکست‌ همه تیم‌ها به خصوص تیم ایتالیا عنوان قهرمانی را کسب کند.»

نمایش موجودیت‌ها