date_range پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۳۸:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

شریعتمداری: از مشکلات کشور عبور می‌کنیم/بذر یاس نکارید

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، محمد شریعتمداری در دیدار با صنعتگران و کارآفرینان شهرستان فیروزکوه با بیان اینکه کشور ما مسیری را طی میکرد که ابرقدرتها مقابلش ایستادند، گفت: ابرقدرتها بسیاری از ملت‌ها را تابع خود کردند و در این باره یک جریان نهفته در حوزه اقتصاد علیه ملت ایران ترتیب داده شد.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با روی کار آمدنش وارد مذاکره جدی با این ابرقدرت‌ها شد، یادآوری کرد: این مذاکرات به یک سند بین المللی (برجام) منجر شد و با اسناد و مدارک در سازمان ملل مشخص شد که ایران هیچ وقت منادی جنگ نبوده و تمام فعالیت‌هایش در راستای صلح بوده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه با روی کار آمدن دولت یازدهم، آرامش برقرار شد، تصریح کرد: با شروع به کار دولت تدبیر و امید، بذر امید کاشته شد.

شریعتمداری در ادامه با تشریح شرایط کنونی کشور، اضافه کرد: با روی کار آمدن ترامپ، آمریکا یک جانبه از برجام خارج و خواستار بازگشت تحریمها شد و مقابل کشورهای دیگر امضا کننده نیز ایستاد؛ بنابراین نگرانی این کشورها نسبت به این رفتارها را نیز به دنبال داشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه از مشکلات به وجود آمده عبور خواهیم کرد، گفت: در یک مسیر رو به جلو در حال حرکت هستیم و ممکن است، روند کند شود اما این مسیر را باید ادامه دهیم.

شریعتمداری با بیان اینکه نباید بذر یاس را در جامعه بکاریم، تصریح کرد: کاشتن بذر یءس بدترین لطمه است و تا جان داریم برای حفظ آنچه که در این مملکت داریم، باید تلاش کنیم.

وی در پایان با مقایسه وضعیت کنونی با دوران جنگ تحمیلی، یادآور شد: در آن دوران نیز دنیا مقابل کشور ما ایستاد و وقتی که عراق حمله میکرد، کلکسیونی از بهترین جنگافزارهای دنیا را در اختیار داشت اما از آن دوران سخت با افتخار عبور کردیم.

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها