date_range چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۴۳:۰۰ ق.ظ

سخنگوی وزارت امور خارجه: از هر پیشنهادی که بتواند به جنگ یمن پایان دهد، استقبال می‌کنیم

سخنگوی وزارت امور خارجه: از هر پیشنهادی که بتواند به جنگ یمن پایان دهد، استقبال می‌کنیم
منبع خبر: خبرگزاری آنا
دسته خبری: سیاست|دولت

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه از بیانیه شماری از شخصیت‌های سیاسی قابل احترام کشورهای اسلامی برای توقف سه ماهه جنگ در یمن حمایت کرد.

قاسمی در این خصوص اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران از آغاز و ابتدای این جنگ ویرانگر خواستار توقف هر چه سریع تر مخاصمه شد و یک راه حل چهار ماده‌ای توسط محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ارائه کرد.

وی تاکید کرد: ایران از هر طرح و پیشنهادی که بتواند از طریق گفت‌وگو و یک راه حل سیاسی به پایان این جنگ کمک نماید همچون همیشه حمایت خواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با ارج نهادن به احساس مسئولیت این شخصیت‌های سیاسی آمادگی کشورمان را برای هر گونه کمک جهت اجرائی نمودن این پیشنهاد اعلام و از جامعه بین المللی بویژه همه دولت های اسلامی خواست تلاش‌هایشان را جهت توقف این جنگ خانمان سوز افزایش دهند.

قاسمی در پایان خاطرنشان کرد: در طرح پیشنهادی وزیر امور خارجه کشورمان ترک مخاصمه و آتش‌بس فوری، ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه،عنوان شده و آغاز گفت‌وگوهای سیاسی بین همه طرف‌های یمنی و تشکیل دولت فراگیر ملی، مؤلفه‌های اصلی دستیابی به صلح پایدار در یمن است.

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها