date_range شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۵۷:۰۰ ق.ظ

نایب‌رئیس کمیسیون انرژی مجلس: قیمت بنزین و فرآورده‌های نفتی تا پایان سال‌جاری افزایش نمی‌یابد

نایب‌رئیس کمیسیون انرژی مجلس: قیمت بنزین و فرآورده‌های نفتی تا پایان سال‌جاری افزایش نمی‌یابد
منبع خبر: خبرگزاری آنا
دسته خبری: اقتصاد|انرژی

به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا از خانه ملت، حسین امیری‌خامکانی با بیان اینکه وزارت نفت به ویژه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در تولید و عرضه بنزین نقش به‌سزایی داشته‌اند، گفت: این در حالی است که پیش از این رسانه‌های ضد انقلاب سعی داشتند با القای تغییر نرخ بنزین، از وضعیت اخیر بازار سکه و ارز سوءاستفاده کرده و مردم را در حوزه سوخت به‌ویژه بنزین هم به مقابله با نظام و دولت بکشانند.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به رد چندین‌باره موضوع افزایش قیمت بنزین از سوی مسئولان، افزود: با توجه به اینکه هربار موضوع افزایش نرخ بنزین از سوی مجلس و مسئولان دولت رد شده بود، برخی به دنبال ایجاد جو روانی در جامعه بودند که البته خوشبختانه تلاش‌های رسانه‌های ضد انقلاب با بی‌توجهی مردم و درایت مسئولان بی‌اثر شد.

وی ادامه داد: آنچه از سوی رئیس‌جمهور درباره عدم تغییر قیمت بنزین تا پایان سال مطرح شد، نشان دهنده اهتمام مسئولان برای ثبات اقتصادی است.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه این امر یک گام موفق برای دولت و وزارت نفت محسوب می‌شود، یادآور شد: عملکرد وزارت نفت به ایجاد ثبات، آرامش اقتصادی و اجتماعی کشور کمک شایانی کرده است.

وی اقدامات شرکت ملی پالایش و پخش فرَآورده‌های نفتی به دلیل افزایش تولید سوخت و ثبات در عرضه آن به ویژه بنزین، را مثبت عنوان کرد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون هیچ بحثی در مجلس و دولت درباره افزایش فرآورده‌های نفتی و بنزین تاکنون صورت نگرفته است، خاطر نشان کرد: رئیس‌جمهور نیز صحبتی در این‌باره داشته‌اند که کالاهای اساسی تا فروردین سال آینده افزایش نداشته باشد، پیش‌بینی این بوده که تا پایان سال افزایش قیمتی در حوزه فرآورده‌های نفتی و بنزین نداشته باشیم.

انتهای پیام/4034

نمایش موجودیت‌ها