تخلف در مورد افزایش حقوق‌های 2/5 تا 5 میلیونی
منبع خبر: تابناک
دسته خبری: سیاست|مجلس

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که تخلف دولت در عدم اجرای افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته به ویژه برای حقوق‌های ۲/۵ تا ۵ میلیون تومان محرز تشخیص داده شده است.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به پیگیری های خود برای افزایش حقوق کارکنان دولت طبق قانون بودجه ۹۸ گفت: با توجه به اعتراض نمایندگان به نحوه عملکرد دولت نسبت به اجرای قانون مجلس در جزء "ی" بند الف تبصره ۱۲ درباره افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته دولت که در صحن علنی مجلس با موافقت قاطع نمایندگان مردم مصوب شد، هیات رئیسه مجلس جلسه‌ای را تشکیل داده و آقای قاضی‌زاده را مامور پیگیری این موضوع کردند.

وی افزود: به دنبال این مصوبه هیات رئیسه جلسه‌ای برای پیگیری موضوع با حضور آقای یوسف نژاد عضو هیات رئیسه مجلس، آقای حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و مرکز پژوهش‌های مجلس، دکتر عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور، نماینده سازمان امور اداری و استخدامی کشور و نماینده اداره قوانین مجلس به ریاست دکتر قاضی زاده تشکیل داد.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات ادامه داد: در این جلسه ابتدا گزارش انحراف و تخلف دولت از قانون مصوب مجلس در ارتباط با افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته دولت را ارائه کردیم. در ادامه این جلسه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و نظارتی حاضر در جلسه پاسخ‌های لازم را ارائه کردند.

حاجی بابایی افزود: جمع‌بندی نهایی در این جلسه این بود که جزء "ی" بند الف تبصره ۱۲ قانون مصوب مجلس، ملاک تصمیم گیری برای افزایش حقوق‌ها در سال ۱۳۹۸ است. همچنین اعضای حاضر در جلسه بر تخلف آشکار دولت در اجرای قانون اذعان و اتفاق نظر داشتند که این تخلف به ویژه برای حقوق‌های ۲/۵ میلیون تا ۵ میلیون تومان محرز تشخیص داده شد.

این عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس همچنین گفت: بعضی از نمایندگان دولت که در این جلسه حاضر بودند به سندی اشاره داشتند که مبنا و ملاک عملکرد دولت قرار گرفته است، در صورتی که این سند در مجلس مطرح و مصوب نشده است و هیچگونه ارتباطی با قانون مصوب مجلس ندارد. بر این اساس اگر ملاک عملکرد دولت در افزایش حقوق و مزایای کارکنان شاغل و بازنشسته دولت، متن و سندی است که در این جلسه ارائه شد، عوض کردن قانون بر خلاف مصوبه مجلس است.

حاجی بابایی در پایان گفت: با ادله‌ای که ارائه شد، مقرر شد ضمن ارسال گزارش این جلسه به هیات رئیسه مجلس، ظرف ۱۰ روز دیوان محاسبات با بررسی احکام صادر شده، گزارشی را برای تصمیم‌گیری در جلسه آتی ارائه کند.

نمایش موجودیت‌ها
نظرهای خبر

 • user avatar
  ناشناس

  گیرم که تخلف محرز بود...کسی میتونه مثلا جلوی تخلفه دولت رو بگیره؟؟ مثلا کسی روحانی رو استیضاح میکنه؟؟ وقتی جربزه عوض کردن ندارین چیو بررسی میکنین؟؟؟

  سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۶:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  خداییش پیگیری کنید. فرهنگیان 8 تا 9 درصد افزایش داشته اند با اینکه حداقل حقوق بگیر هستند. و برخی دستگاهها هم فردی که کمترین میزان دریافتی را دارد کمترین درصد افزایش را داشته اند. چرااااااا؟؟؟؟؟ نمایندگان ملت تو را به خدا یک بار هم که شده از حقوق ملت مظلوووم دففاع کنید تا آخرین نفس

  سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۰۵:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  عزیز

  سلام، با نهایت تاسف و تاثر در سازمان میراث فرهنگی با مصوبه شما و به دلیل عدم توان دولت در پرداخت ها همه نیروهای قرار دادی شرکتی شدند و هنوز حقوق دریافت نکرده ایم............تو رو خدا اقای حاجی بابایی این موضوع رو پیگیری نکنید چون در این دعوا فقط و فقط قشر کارمند آسیب دیده

  سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۱۰:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  ما دو ماهه که حقوقمون بر اساس سال 97 هستش!!! کمرمون شکسته.

  سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  دو ماه از سال جدید گذشت قیمت اجناس مختلف سر به فلک کشیده ولی همچنان جنگ زرگری بین دولت و مجلس سر افزایش چندرغاز حقوق ادامه دارد تو را به کسی که می پرستید این خیمه شب بازی را تمام کنید با روح و روان کارمندان بازی نکنید. 10 روز به دیوان محاسبات مهلت داده شده تا گزارش به مجلس ارائه دهد می شود 17 خرداد تا نتیجه حاصل شود و اگر دولت تمکین نماید می شود آخر خرداد، مرجعی نیست که به این وضع خاتمه دهد؟

  سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۷:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  کاش درخصوص موضوع وفرمول محاسبه انجام شده وآنچه بایدمیشدنیز بیان می کرد

  سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۳:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  کلا مجلس کل کارش و ول کرده چسبیده به افزایش حقوق

  سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۰۵:۰۰ ق.ظ