date_range سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ access_time ۰۸:۵۴:۰۰ ب.ظ

ترامپ «جان بولتون» را اخراج کرد

ترامپ «جان بولتون» را اخراج کرد
منبع خبر: تابناک
دسته خبری: سیاست|محیط زیست

دونالپ ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در حساب توئیتر اعلام کرد، از «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید خواسته از سمتش استعفا کند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا ساعتی پیش اعلام کردریال از «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید خواسته از سمتش استعفا کند. بولتون سومین مشاور امنیت ملی دولت ترامپ است که از کار برکنار می‌شود. ایالات متحده در دوران ریاست‌جمهوری ترامپ با چالش‌های فراوانی در حوزه سیاست خارجی مواجه است. عدم موفقیت در مذاکره با کره شمالی و طالبان و همچنین تلاش‌های نافرجام درباره مذاکره با ایران، از مهم‌ترین چالش هایی است که منجر به برکناری جان بولتون شده است.

ترامپ «جان بولتون» را اخراج کرد

به گزارش «تابناک»؛ دونالد ترامپ ساعتی پیش در حساب توئیتری‌اش نوشت: «شب گذشته به جان بولتون اطلاع دادم که دیگر در کاخ سفید به خدمات او نیاز نیست. من و همین‌طور برخی از افراد دیگر در دولت با بعضی از پیشنهادهای او به شدت مخالف بودیم، بنابراین از جان خواستم استعفایش را تقدیم کند که او صبح امروز این کار را کرد. از جان بابت خدماتش بسیار متشکرم. هفته آینده مشاور امنیت ملی جدیدی معرفی خواهم کرد.»

ترامپ «جان بولتون» را اخراج کرد

 

جان بولتون هم لحظاتی بعد از این خبر در حساب توئیترش به ماجرای استعفایش واکنش نشان داد. او در توئیترش نوشت: «من دیشب پیشنهاد استعفا دادم و رئیس‌جمهور ترامپ گفت فردا درباره آن صحبت کنیم.»

خبر برکناری بولتون درست دو ساعت پیش از برگزاری کنفرانس مطبوعاتی بولتون، با مایک پمپئو و استیو منوچین توسط ترامپ اعلام شد.

جان بولتون را به سیاست‌های خصمانه‌ همیشگی‌اش علیه ایران می‌شناسند و بسیاری، تصمیمات دونالد ترامپ علیه ایران و خصوصا خروج او از برجام را تحت تاثیر سیاست‌های جان بولتون قلمداد می‌کردند. بولتون در سخنران معروفی در سال ۲۰۱۷ در گردهمایی گروه تروریستی مجاهدین خلق اعلام کرده بود که به همراه این گروه قبل از سال ۲۰۱۹ در تهران جشن خواهند گرفت. اکنون و در حالی که هشت ماه از سال ۲۰۱۹ می‌گذرد، رئیس جمهور آمریکا او را از کار برکنار کرده است.

تصویرها
ترامپ «جان بولتون» را اخراج کرد
ترامپ «جان بولتون» را اخراج کرد
نمایش موجودیت‌ها
نظرهای خبر

 • user avatar
  محمد قاسمی

  پالس مثبت و عجیب ترامپ به ایران تلاش های ظریف برای برکناری بولتن جواب داد به هرحال این نشون میده ما همچنان در راس امور امریکا قرار داریم و میتونیم امتیازات خوبی بگیریم اگر اگر همه چیز رو درست و حساب شده پیش ببریم و مثل سری قبل نگیم کشور داره ورشکست میشه و اگد توافق نشه بدبخت میشیم ما از این بدبخت نمیشیم پس وجدانن درست برخورد کنید و مثل برجام سوتی ندید

  سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۲۰:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  نفر بعدی نتانیاهو است

  سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۴۲:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  آلبانی هستی ای شیطون

  سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۰۴:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  الان شما از ترامپ دلخوری؟؟

  سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۱۵:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  بعضی هاذوقزده نشوند اخراج بولتون بخاطرمخالفتش باصلح باطالبان بوده ن چیزدیگری !

  سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۳۶:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  تیم بی اگر برکنار شوند حتما دلار مفتی میشه؟؟؟ یکسال اخیر: دلال دلار بازار متشکل اف ای تی اف اینستکس ارز نیمایی ارز ثنایی . . . ربطی به دلار نداره بنده خدا نفت نمی فروشیم دلار نمی اید تحلیلش این قدر سخته؟؟؟؟

  سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۱۶:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  ترامپ داره نقش بازی می کنه نزدذیکی انتخابات بتونه با ایران مذاکره کنه اگر دوباره رئیس جمهور بشه دوباره بولتون را سرکار میاره و اینبار مطابق مشاورات او پیش میره

  سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۳۰:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  همین الان پمپئو و منوچین در حال گفتگوی مطبوعاتی هستند و همچنان از فشار حداکثری بر ایران صحبت می کنند و اینکه جان بولتون با پمپئو اختلاف داشته و احتمال دیدار ترامپ روحانی بدون پیش شرط در سازمان‌ملل هست.ربطی به ایران ندارد برکناری .

  سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۱۲:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  آگاه

  این اقدام ترفندی برای فریب مجدد مسئولین ماست!!!! که بار دیگر با یک دیدار نمایشی و show off ترامپ به مقاصد تبلیغاتی خودش برسد بدون اینکه تحریمی را لغو کند!!

  چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۳۸:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  علی

  به به این بهترین خبر چند سال اخیر هست سرسخترین دشمن ایران در امریکا کنار رفت دور نمای دلار و روابط ایران و امریکا هم داره روشن می شه

  سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۲۵:۰۰ ب.ظ