date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۹:۵۰:۰۰ ق.ظ

نرخ‌های جدید اینترنت اعلام شد

وزیر ارتباطات نرخ های جدید سرویس اینترنت پرسرعت بر مبنای مصرف منصفانه (Fair Usage Policy) و توقف فروش اینترنت حجمی را اعلام کرد.

به گزارش مهر، محمدجواد آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود مصوبه جدید سرویس‌های پرسرعت غیر حجمی را اعلام کرد.

وی گفت: تعرفه سرویسهای غیرحجمی مبتنی بر یک مصرف منصفانه (Fair Usage Policy) بنا شده و سقف مصرف منصفانه در بین ۱۸ شرکت فعال در ارائه سرویس به رقابت گذاشته خواهد شد.

نرخ‌های جدید اینترنت اعلام شد 
 
وزیر ارتباطات ادامه داد: شرکتها موظفند جزئیات مصرف منصفانه خود را به اطلاع مشترکان برسانند. طبیعتا فضای رقابتی به نفع مصرف کننده نهایی فراهم است.

جهرمی تاکید کرد: این سرویس حجمی نیست و در صورت عدول یک مشترک از مصرف عادلانه، شرکتها موظف به ارائه سرویس در حداقل سرعت پایه (صد و بیست و هشت کیلو بیت در ثانیه) تا پایان دوره ماهانه خواهند بود.

به گفته وی، در مصرف منصفانه ترافیک داخلی باید حداقل دو برابر ترافیک بین الملل لحاظ شود.

وی تاریخ اجرای این مصوبه را قبل از دهم آذرماه عنوان کرد و گفت: این تعرفه صرفا برای دسترسی به اینترنت ثابت (از جمله ADSL و فیبرنوری) است.

وزیر ارتباطات با تشکر از کسانی که با اشتراک نظرات خود در تدوین و تصویب این نظام جدید تعرفه ای، کمک کردند، افزود: اطلاعات بیشتری از این مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، امروز از سوی رگولاتوری اعلام می شود.

تصویرها
نرخ‌های جدید اینترنت اعلام شد
نمایش موجودیت‌ها
نظرهای خبر

 • user avatar
  ناشناس

  همه چیزش خوب بود تا زمانیکه ستاره پائینشو خوندم!!!! عملاً یه کاری کردن که اینترنت گرونتر بشه! باید یه کاری میکردن قیمتهای فعلی براساس Fair Use نامحدود بشن ولی قیمت اینترنت رو با گذاشتن کف قیمت عملاً بالا بردن! یعنی مخابراتی که تا دیروز با ۱۰هزار تومن اینترنت Up to 16 میداد الان باید بده حداقل ۶۴ هزار تومن! این یعنی حداقل ۶ برابر کردن قیمت اینترنت!!!

  سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۲۵:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  "جهرمی تاکید کرد: این سرویس حجمی نیست و در صورت عدول یک مشترک از مصرف عادلانه، شرکتها موظف به ارائه سرویس در حداقل سرعت پایه (صد و بیست و هشت کیلو بیت در ثانیه) تا پایان دوره ماهانه خواهند بود." آخه ........ ... مصرف عادلانه رو چه جوری تعریف میکنیییییییییییییییییی

  سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۵۷:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  هنوز تعرفه اینترنت بسیار گرانتر از متوسط تعرفه جهانی است. در ژاپن VDSL که یکی از کشور های با هزینه زیست بالاست قیمت ایتنرنت 100Mbps حدود 65 هزار تومان است. همین سرعت در ایران در حدود 500 هزارتومان می شود!

  سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۳۰:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  مصرف منصفانه چقدره در ماه؟

  سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۰۴:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  جناب وزیر قیمت ها همچنان خیلییییی بالاست و با این قیمتی که ارائه دادین سرویس های قبلی که به صرفه تر هستن!!!

  سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۰۹:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  علی

  همون طرح مسخره قبل هست فقط مقدارمصرف منصافانه رو از ترس اعتراض مردم پنهانش کردن ونگفتن وجدانا مردمو چی فرض کردن ؟

  سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۳۵:۰۰ ق.ظ