date_range یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۰۱:۰۰ ب.ظ

زمان ابطال حکم داماد روحانی و توبیخ وزیر صمت را اعلام کنید/ بعد از آقازاده‌ها، نوبت به مدیر شدن دامادها و سایر فامیل رسید!

زمان ابطال حکم داماد روحانی و توبیخ وزیر صمت را اعلام کنید/ بعد از آقازاده‌ها، نوبت به مدیر شدن دامادها و سایر فامیل رسید!
منبع خبر: تابناک
دسته خبری: سیاست|دولت

اما گویا نگرانی‌های که درباره سرنوشت پست‌ها و صندلی‌های مدیریتی خالی وجود داشت، خیلی هم بی‌راه نبود و پس از اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، همان پیش‌بینی‌های بد در حال وقوع است. حالا گویا جدای از آقازاده‌ها، جا برای سایر افراد منتسب به خانواده آقایان مسئول باز شده و دامادها و احتمالا سایر افراد فامیل در پست‌های مدیریتی به کارگمارده بشوند؛ اقدامی که باید هرچه زودتر جلوی آن گرفته شود.

وزیر صنعت معدن و تجارت 23 آذر ماه در احکامی جداگانه، مدیران و معاونان جدید این وزارت خانه را منصوب کرد که در بین احکام صادره از سوی او، یک نام بیش از بقیه خودنمایی می کرد؛ انتصاب «کامبیز مهدی‌زاده» داماد «حسن روحانی» رئیس جمهور به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان زمین‌شناسی؛ موضوعی که در روزهای گذشته، باعث انتقادات بسیاری به وزیر صمت و همچنین رئیس جمهور شده، تا جایی که برخی رفتن بازنشستگان را به کام نه تنها آقازاده ها، بلکه خویشاوندان آقایان مسئول خوانده اند.

به گزارش «تابناک»، اقدام رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن وتجارت، در انتصاب داماد رئیس جمهور ـ که متولد ۶۴ و فارغ التحصیل دانشگاه آزاد است و البته سابقه‌ی اجرایی ندارد ـ موجی از انتقادات را نسبت به حسن روحانی، وزیر صنعت، معدن و تجارتش و همچنین دولت او به راه انداخته، به شکلی که عده ای می گویند گویا دیگر کار از آقازادگی گذشته و به مهیا کردن شغل برای دامادها و سایر فک و فامیل رسیده است!

البته سرنوشت این انتصاب هنوز مشخص نیست، چون بلافاصله پس از شدت گرفتن انتقادات به این خوش خدمتی وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت تدبیر و امید گفته شد که رییس جمهور از اینکه بدون مشورت با وی چنین حکمی برای دامادش صادر شده ابراز نارصایتی کرده و خواهان آن شده که رضا رحمانی هرچه زودتر حکم مربوطه را باطل اعلام کند.

زمان ابطال حکم داماد روحانی و توبیخ وزیر صمت را اعلام کنید/ بعد از آقازاده‌ها، نوبت به مدیر شدن دامادها و سایر فامیل رسید!

البته نه تنها تاکنون این اقدام از سوی رحمانی صورت نگرفته و نسبت به ابطال حکم انتصاب کامبیز مهدی‌زاده، داماد حسن روحانی رئیس جمهور به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان زمین‌شناسی قدمی برداشته نشده است، بلکه روز گذشته سایت اطلاع رسانی دولت نیز این خبر را تایید کرده و رسما آن را روی خروجی خود قرار داده است.

با این حال پس از آنکه دو روز از انتصاب داماد ۳۳ ساله رئیس جمهور به عنوان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت می گذرد و این مساله انتقادات و واکنش های بسیاری را در محافل رسانه‌ای و سیاسی به همراه داشته است، حالا رئیس کمیسیون صنایع مجلس خبر داده که رئیس جمهور شخصا دستور ابطال این حکم صادره برای مهدی زاده از سوی وزیر صمت را خواستار شده است.

«رمضانعلی سبحانی فر»، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس و سخنگوی حزب اعتدال و توسعه به عنوان حزب حامی رئیس جمهور با اشاره به انتصاب کامبیز مهدی زاده داماد حسن روحانی به عنوان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته که «طبق شنیده‌های بنده رئیس جمهور دستور داده تا حکم دامادش به عنوان معاون وزیر صمت هر چه زودتر باطل شود.»

هرچند تاکنون تنها خبر رسمی از واکنش نهاد ریاست جمهور و دفتر رئیس جمهور تایید صدور حکم معاون وزیری برای داماد حسن روحانی بوده و غیر از آنچه این نماینده مجلس گفته خبر رسمی دیگری از واکنش رئیس جمهور به این اقدام وزیر صمت مشاهده نشده است، باید منتظر ماند و دید در نهایت آیا خبر مربوط به توبیخ وزیر و ابطال حکم صادر شده برای مهدی زاده از سوی «رضا رحمانی» صحت خواهد داشت یا خیر؟

این انتصاب و خوش خدمتی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت در حالی صورت گرفته است که حسن روحانی پیش از این به اعضای هیات دولت تاکید کرده بود که از انتصاب‌های فامیلی و حاشیه سازی برای دولت در این موقعیت پرهیز کنند؛ اما این اقدام پس از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان برای چندمین بار است که در دولت صورت می گیرد؛ چراکه پیش از این هم فرزند «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور به عنوان مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی معرفی شده بود.

پس از آنکه قانون منع به کارگیری بازنشستگان اجرا شد و بیش از 210 مدیر ارشد شناسایی شده که جزو بازنشستگان بودند، کرسی های خود را ترک کردند، هم در رسانه ها و هم از سوی کارشناسان ابراز نگرانی های زیادی در ارتباط با اینکه مبادا به جای استفاده از افراد شایسته بجای این افراد زمینه برای انتصابات فامیلی بیشتر فراهم شود، مطرح و تاکید زیادی بر شایسته سالاری شد.

اما گویا نگرانی هایی که درباره سرنوشت پست ها و صندلی های مدیریتی خالی وجود داشت، خیلی هم بی راه نبود و پس از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان، همان پیش بینی های بد در حال وقوع است. حالا گویا جدای از آقازاده ها، جا برای سایر افراد منتسب به خانواده آقایان مسئول باز شده و دامادها و احتمالا سایر افراد فامیل در پست های مدیریتی به کار گمارده بشوند؛ اقدامی که باید هر چه زودتر جلوی آن گرفته شود.

 

تصویرها
زمان ابطال حکم داماد روحانی و توبیخ وزیر صمت را اعلام کنید/ بعد از آقازاده‌ها، نوبت به مدیر شدن دامادها و سایر فامیل رسید!
نمایش موجودیت‌ها
نظرهای خبر

 • user avatar
  خلایق

  حقشونه چشم حسود کور.بروند بمیرند انهایی که نمی توانند ببینند... خلایق هرچه لایق...

  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ۰۳:۳۴:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  حسی

  یا اینکار رییس جمهور یک بازی سیاسی و عوام فریبانه است یا اینکه رییس جمهور راست نمی گوید که از موضوع دامادش بی اطلاع بوده

  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ۰۳:۳۸:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  علیرضا

  خدایا شکرت هر دوره واسه رای گیری مردم ایران میشن بهترین مردم دنیا بعد از انتخابات مردم ایران تو آمار خط فقر یه خط میرن پایین تر دولتی ها و نماینده ها هم که خانوادگی نونشون میفته تو روغن کرمانشاهی اینه که میگن از مردم ایران جاهل تر و ساده تر وجود نداره

  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ۰۳:۱۶:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  وزیر چاپلوس به فکر ارزانی ماشین دیگراجناس باش نه پاچه خواری مسئولین کشوری اینقدر خرابکاری نکنید بجه خوب......................................

  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ۰۳:۲۳:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  زندگی در ایران 100 درصد وابسته به شانس هست. اگر در یک خانواده کارگری یا کارمندی یا بازرای به دنیا بیایی نهایت خیلی زحمت بکشی میشه یکی مثل والدین خودت اگر در یک خانواده قدرتمند و پولدار به دنیا بیای هیچ مشکلی در زندگی نخواهی داشت و با خوبی و خوشی به زندگی ادامه خواهی داد

  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ۰۳:۴۳:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ali

  ممنون از اطلاع رسانی سایت وزین تابناک خواهشمند است تا حصول نتیجه پیگیری کنید.

  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ۰۳:۱۲:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  به عنوان توبیخ یک ماه پاداش به وزیر بدهید

  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ۰۳:۵۴:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  علی

  خدااااا ، آیا اینا خجالت نمیکشن ، من بعنوان یک کارمند ساده ی ساده یک شرکت خصوصی ، وقتی کودکان کار و اشخاصی که در سطلهای آشغال دنبال یک لقمه نون هستن از تمام وجود از خودم خجالت میکشم که نکنه یک کاری کردم تو زندگیم که خدایی نکرده حقی ازینا خورده باشم ، بعد این آقایون راست راست راه میرن عین خیالشون نیست والا من نمیدونم ما ایرانی نیستیم یا اینا ایرانی نیستن

  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ۰۳:۴۱:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  چرا اصلا حکم زد که حال لغو بشه

  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ۰۳:۵۱:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  دانیال

  مهم شایستگی و کارآمدی این فرد در مقامی هست که به ایشان داده شده .داماد رئیس جمهور بودن دلیل بر این نیست که این بنده خدا لایق این سمت نباشه اما با شواهد و قرائن موجود معلومه که از ایشان افراد لایق تری هم فراوان وجود داره.همین امر هم باعث نارضایتی شده

  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ۰۳:۱۳:۰۰ ب.ظ