date_range چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۶:۰۸:۰۰ ق.ظ

اقدام به خودکشی نهنگ‌های عنبر سواحل آچه اندونزی!

اقدام به خودکشی نهنگ‌های عنبر سواحل آچه اندونزی!
منبع خبر: میزان
دسته خبری: سیاست|محیط زیست

خبرگزاری میزان- روز چهارشنبه در پی ورود این گروه از نهنگ‌های عنبر به آبهای' آچه بیسار' وضعیت هشدار زیست‌محیطی در این منطقه اعلام شد.

اقدام به خودکشی نهنگ‌های عنبر سواحل آچه اندونزی!به گزارش گروه بین‌الملل ، در اقدامی نادر ورود یک گروه شامل 10 نهنگ عنبر به آبهای کم عمق سواحل ایالت آچه اندونزی سبب شد که به رغم تلاش های گروه های امداد مردمی و اقدامات مقام های محلی برای نجات آنها ، چهار نهنگ ازبین رفتند.

به نقل از شبکه خبری ان پی آر، روز چهارشنبه درپی ورود این گروه از نهنگ های اسپرم یا عنبر به آبهای' آچه بیسار' وضعیت هشدار زیست محیطی در این منطقه اعلام شد.


براین اساس تعداد زیادی از کارگران محلی و داوطلبان مردمی و گروه های ویژه برای نجات این نهنگ ها که به خشکی افتاده بودند، با حضور در این ساحل تلاش بسیار زیادی برای نجات آنها انجام دادند که منجر به بازگرداندن شش نهنگ به آبهای اقیانوس آرام شد.


طبق این گزارش گروه نجات به دلیل اینکه چهار نهنگ عظیم الجثه عنبر کاملا در خشکی افتاده بودند نتوانستند آنها را نجات دهند.


'آریو تیتو هاندونو' مسئول صندوق حمایت وحش اندونزی گفت هنوز علت این اقدام نهنگ ها مشخص نشده است. به گفته وی تعدادی از افراد در جریان عملیات نجات جان نهنگ ها زخمی شدند.


به ساحل آمدن نهنگ ها در اندونزی که بیش از 1700 جزیره دارد، اقدامی کم سابقه بوده است.


درسال گذشته 29 نهنگ پایلوت در آبهای سواحل جاوه در شرق جاکارتا پایتخت اندونزی نجات یافتند.


خودکشی نهنگ‌ها و دلفین ها پدیده‌ای ناشناخته است که دلایل مختلفی برای آن ذکر شده اما در این اقدام نهنگ‌ها و دلفین‌ها خود را به ساحل می رسانند و پس از آن به علت کم آبی بدن، فشار وزن یا خفگی پس از جزر و مد می‌میرند.


در سال 95 نیز 400 نهنگ با رساندن خودبه سواحل نیوزیلند به طورگروهی دست به خودکشی زدند که نیروهای امدادی با کمک مردم محل موفق به نجات 100 نهنگ شدند اما 300 نهنگ دیگر جان خودرا ازدست دادند.

 

انتهای پیام/

تصویرها
اقدام به خودکشی نهنگ‌های عنبر سواحل آچه اندونزی!
نمایش موجودیت‌ها