date_range چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۷:۳۰:۰۰ ق.ظ

الجزیره گزارش داد شکست راهبرد عربستان برای برتری نظامی نسبت به ایران

الجزیره گزارش داد شکست راهبرد عربستان برای برتری نظامی نسبت به ایران
منبع خبر: میزان

خبرگزاری میزان- پایگاه شبکه خبری الجزیره در گزارشی به اقدامات صورت گرفته اخیر در عربستان سعودی پرداحته و می‌نویسد که تلاش عربستان برای برتری نسبت به ایران به شکست‌خورده است.

الجزیره گزارش داد شکست راهبرد عربستان برای برتری نظامی نسبت به ایرانبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، پایگاه شبکه خبری الجزیره در گزارشی به اقدامات اخیر صورت گرفته در عربستان سعودی پرداحته و می‌نویسد که این اقدام با هدف تقویت قدرت محمد بن سلمان صورت می‌گیرد.

الجزیره با اشاره به بازداشت شاهزادگان سعودی و نیز استعفای مشکوک سعد حریری در عربستان سعودی اشاره کرده و به نقل از تحلیلگران می‌نویسد: محمد بن سلمان در تلاش برای تقویت قدرت خود است و این تلاش محدود به مرزهای داخلی عربستان نمی‌شود.

این شبکه خبری می‌افزاید: دخالت گسترده و شکست آشکار عربستان در جنگ سوریه نیز تلاشی برای کاهش نفوذ ایران در منطقه بوده و درگیر کردن ایران در مسئله لبنان نیز اقدام معقولی از سوی عربستان نیست.

در این گزارش به نقل از تحلیلگران آمده است: تلاش برای برتری نظامی پیش از این تمام شده، ایران در سوریه، عراق و لبنان پیروز این رقابت با عربستان شده و شکی درباره این امر وجود ندارد.

الجزیره در بخش درباره وضعیت عراق نیز در این گزارش آمده است: در عراق نیز وضعیت تا حدودی مشابه به سوریه است؛ داعش در آستانه فروپاشی کامل در این کشور قرار دارد و ارتش عراق و گروه‌های هوادار ایران داعش را در آستانه شکست کامل در این کشور قرار داده‌اند و مقامات بلندپایه ایران مانند حیدر العبادی روابط کاملا دوستانه‌ای با ایران دارند.

 

انتهای پیام/

 

 

 

تصویرها
الجزیره گزارش داد شکست راهبرد عربستان برای برتری نظامی نسبت به ایران
نمایش موجودیت‌ها