date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۹:۵۵:۰۰ ق.ظ

12 میلیون پسورد گوگل باایمیل‌های فیشینگ هک شد

12 میلیون پسورد گوگل باایمیل‌های فیشینگ هک شد
منبع خبر: میزان

خبرگزاری میزان- تحقیقات گوگل نشان داد از 2016 تا 2017 میلادی 12 میلیون نام ورود و پسورد کاربران گوگل از طریق ایمیل‌های فیشینگ هک شده است.

12 میلیون پسورد گوگل باایمیل‌های فیشینگ هک شدبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، محققان گوگل پس از یک سال تحقیقات اعلام کرده اند هکر‌ها به طور مداوم سعی در نفوذ به حساب‌های کاربری این موتورجستجو می‌کنند.

محققان این شرکت یک سال صرف تحقیق درباره نحوه سرقت پسورد کاربران توسط هکر‌ها و فاش کردن اطلاعاتشان در بازار سیاه اینترنت کرده اند. گوگل برای جمع آوری اطلاعات درباره ابزار‌های هک با دانشگاه برکلی کالیفرنیا همکاری کرد.

محققان متوجه شدند بیشتر پسورد‌ها به دو شیوه ایمیل‌های فیشینگ و نفوذ از طریق طرف سوم (مانند دستیابی به پسورد‌ها از اطلاعات شخصی افراد در شرکت‌هایی مانند Equifax) سرقت می‌شوند. همچنین تحقیق نشان داده بین مارس ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ میلادی ۱۲ میلیون اطلاعات شخصی (نام ورود و پسورد) از طریق ایمیل‌های فیشینگ و ۳.۳ میلیارد اطلاعات شخصی کاربران گوگل از طریق طرف سوم فاش شده است.
 
منبع:مهر
 
انتهای پیام/
 
: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.
تصویرها
12 میلیون پسورد گوگل باایمیل‌های فیشینگ هک شد
نمایش موجودیت‌ها