date_range چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۰۹:۴۵:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

در گفت وگو با میزان مطرح شد واقعیت‌ها درباره عاق والدین/ عاق پدر ازته دل و گیراست

در گفت وگو با میزان مطرح شد واقعیت‌ها درباره عاق والدین/ عاق پدر ازته دل و گیراست
منبع خبر: میزان

خبرگزاری میزان- کارشناس علوم قرآنی گفت: چون مادر احساساتی تر است زودتر نفرین می‌کند اما پدر به دلیل تحمل و بردباری بیشتر، تا آنجا که باید نفرین نکرده و عاطفی برخورد نمی‌کند اما وقتی نفرین کرد ازته دل و گیراست.

در گفت وگو با میزان مطرح شد واقعیت‌ها درباره عاق والدین/ عاق پدر ازته دل و گیراستحجت الاسلام والمسلمین محمد باقریان کارشناس علوم قرآنی در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان گفت: در واقع عاق والدین در دو بعد وجود دارد یعنی گاهی عاق فرزند هم داریم به نحوی که والدین عاق فرزند می شوند.

وی در همین راستا افزود: عاق والدین هم بعد دیگری است که با توجه به جایگاه پدر و مادر نشان دهنده غضب و ناراحتی از فرزندان است. غضب و ناراحتی آن ها غضب و ناراحتی خدا را به همراه دارد و هر چه بیشتر شود خشم و ناراحتی بیشتر خدا را به همراه دارد و چوب آن هم محکم و قوی تر است.

این کارشناس علوم قرآنی به بررسی عاق پدر و مادر نسبت به فرزندان پرداخت و اظهار کرد: مادر جایگاه برتری در ارتباطات و امور معنوی دارد اما مدیریت خانواده با پدر است. نمونه آن در این روایت آمده است که شخصی خدمت رسول خدا(ص) آمد و گفت: ای رسول خدا، من هیچ کار زشتی نمانده که انجام نداده باشم، آیا می توانم توبه کنم؟ حضرت فرمود: آیا هیچ یک از پدر و مادرت زنده هستند؟ گفت: بله، پدرم. رسول خدا(ص) فرمود: برو به او نیکی کن تا آمرزیده شوی. وقتی او راه افتاد، حضرت فرمود: کاش مادرش زنده بود. یعنی اگر او زنده بود و به او نیکی می کرد، زودتر آمرزیده می شد.

وی درباره این که عاق مادر موثرتر است یا پدر توضیح داد: چون مادر احساساتی تر است زودتر نفرین می کند اما پدر تحمل و بردباری اش بیشتر است و تا آن جا که باید نفرین نکرده و عاطفی برخورد نمی کند؛ اما وقتی نفرین کرد از ته دل و گیراست.

حجت الاسلام والمسلمین باقریان خاطرنشان کرد: در سوره لقمان بعد از نیکی به پدر و مادر ، حمل جنین به مدت 9 ماه و از سختی هایی که مادر در این مدت تحمل می کند بیان شده، بنابراین درباره مادر توجه بیشتر وجود دارد.

انتهای پیام/

تصویرها
در گفت وگو با میزان مطرح شد واقعیت‌ها درباره عاق والدین/ عاق پدر ازته دل و گیراست
نمایش موجودیت‌ها