date_range یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۱۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

جاهای خالی که پر نشد شفر، وارث تیم زخم‌خورده

جاهای خالی که پر نشد شفر، وارث تیم زخم‌خورده
منبع خبر: خبر ورزشی
دسته خبری: ورزش|فوتبال

پیرمرد آلمانی وارث تیمی شده که خودش در شکل‌گیری آن سهم کمرنگی داشته است.

جاهای خالی که پر نشد شفر، وارث تیم زخم‌خورده
به گزارش  خبرورزشی ،  استقلال در این فصل حسابی پوست انداخته است؛ تیمی که فصل گذشته دو قسمت متفاوت داشت و از شرایطی بحرانی با منصوریان به روز‌های آفتابی با شفر رسید البته مجموعه‌ای که در نیم‌فصل دوم فصل قبل و البته لیگ قهرمانان آسیا نتایج بسیار خوبی گرفته بود در فصل نقل و انتقالات به معنای واقعی کلمه عوض شد و مهره‌های بسیار ارزشمندی از این تیم جدا شدند که هنوز جانشین‌های مناسبی برایشان پیدا نشده است. اتفاقاتی که کاملاً برخلاف نظر وینفرد شفر صورت گرفته است. اگر چه تبعات نتایج هر تیمی در نهایت به پای سرمربی تیم نوشته می‌شود، ولی باید قبول کرد شفر حالا وارث تیمی شده که خودش در شکل‌گیری آن سهم کمرنگی داشته است.
خط دفاعی زخم‌خورده
در خط دفاع استقلال فصل قبل سیدمجید حسینی، امید نورافکن و روزبه چشمی را در اختیار داشت، اما این فصل هیچ‌کدام از آن‌ها را ندارد، مهره‌هایی که انصافاً عملکرد خوبی داشتند. حالا حسینی و نورافکن لژیونر شده‌اند و روزبه هم مصدوم است. به جای این نفرات فرشاد محمدی‌مهر، محمد دانشگر و البته میثم تیموری خریداری شده‌اند که به وضوح می‌توان گفت: حداقل تا این لحظه ضعیف‌تر از جداشده‌ها نشان داده‌اند (البته تیموری که اساساً مصدوم بوده و همین مسئله انتقاد از مدیران باشگاه را بیشتر می‌کند).
ویرانه‌ای به نام میانه میدان
به جرات می‌توان گفت: استقلال بیشترین لطمه را در خط میانی خود خورده است، جایی که امید ابراهیمی، سرور جپاروف و جابر انصاری جدا شدند. اگر جابر را کنار بگذاریم، ابراهیمی و سرور مهره‌های بسیار ارزشمندی بودند که خلا وجودشان این روز‌ها با تمام وجود در استقلال احساس می‌شود. البته بازیکنانی، چون مارکوس نیومایر، رضا آذری، سجاد آقایی و طارق همام استقلالی شده‌اند که در میان آن‌ها آذری و آقایی آینده خوبی دارند (البته به شرطی که با حاشیه‌ها خداحافظی کنند و فکرشان معطوف به فوتبال باشد)، ولی نیومایر و طارق همام همچنان هندوانه‌های دربسته حساب می‌شوند و کلاً بعید است که بتوانند جای خالی امید ابراهیمی و سرور جپاروف را پر کنند، چون این دو نفر فصل قبل واقعاً عصای دست وینفرد شفر بودند.
جای خالی‌ای که پر نمی‌شود
تا اینجای کار استقلال در خط آتش هم زخم‌خورده نشان می‌دهد و نفرات جدید نتوانسته‌اند گره گلزنی تیم را باز کنند. مامه تیام در دور برگشت فصل قبل و لیگ قهرمانان آسیا خودش یک تیم بود و گل‌های فوق‌العاده حساسی به ثمر رساند که نقش بسیار مهمی در موفقیت این تیم ایفا کرد، ولی حالا که این مهاجم سنگالی رفته، احتمال اینکه الحاجی گرو بتواند خلا او را پر کند، زیر ۳۰ درصد است، حتی مرتضی تبریزی هم به رغم سابقه خوبی که در ذوب‌آهن دارد، بعید است بتواند آن‌طوری که تیام گلزنی می‌کرد، دروازه رقبای استقلال را باز کند. به این ترتیب شفر وارث تیم زخم‌خورده‌ای شده که همه نتایج آن را به پای او می‌نویسند.
تصویرها
جاهای خالی که پر نشد شفر، وارث تیم زخم‌خورده
نمایش موجودیت‌ها