date_range چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۴۴:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

امیرآبادی: سایپا سختکوش است ولی می‌توان شکستش داد شفر نباید جوانان تیم را نابود کند

امیرآبادی: سایپا سختکوش است ولی می‌توان شکستش داد شفر نباید جوانان تیم را نابود کند
منبع خبر: خبر ورزشی
دسته خبری: ورزش|فوتبال

بازیکن پیشین استقلال به خبرورزشی گفت: بارها گفته‌ام شفر باید از روزبه چشمی در هافبک وسط استفاده کند.

به گزارش  خبرورزشی ، مهدی امیرآبادی که سابقه بازی در تیم‌های استقلال و سایپا را در کارنامه بازیگری اش در لیگ برتر دارد درباره دیدار پیش روی استقلال با سایپا حرف زد. او از اتفاقاتی که در دو دیدار گذشته رخ داده راضی بود و انتظار داشت باز هم تکرار شود.
* چه شد استقلال دو برد خارج از خانه به دست آورد؟
همیشه گفته‌ام استقلال باید از روزبه چشمی در هافبک وسط استفاده کند. هر زمان از این بازیکن در این پست استفاده شده استقلال بهتر نتیجه گرفته است.
* اما فرشید باقری و علی کریمی در این بازی آخر بد کار نکردند.
خوب بودند ولی دو بازیکن یک‌شکل نباید در پست هافبک دفاعی بازی کنند. این خط یک بازیکن با شکل بازی متفاوت نیاز دارد که روزبه چشمی می‌تواند همان بازیکن باشد. استقلال در همان پست به یک وینگر هم نیاز دارد که طارق می‌تواند در آن پست بازی و بازیسازی کند.
* جوان‌تر‌ها چطور بودند؟
اتفاق خوب این بود که اللهیار، روح‌ا... باقری و قائدی را به میدان فرستادند. استقلال از این دست بازیکنان کم ندارد. رضا آذری چرا بازی نمی‌کند؟ فرشاد محمدی‌مهر اول فصل بازی خوبی برای تیم کرد ولی به یکباره این همه هفته روی نیمکت نشست! بازیکن نباید این‌قدر روی نیمکت بنشیند که نابود شود. جوانان تیم این‌گونه شرایط بدی پیدا می‌کنند.
* استقلال می‌تواند به صدر جدول برگردد؟
البته که می‌تواند. اتفاقاً استقلال با دو تیم سپاهان و پدیده که بالاتر از استقلال هستند بازی دارد و می‌تواند با امتیازگیری از این دو تیم به صدر برسد.
* بازی با سایپا سخت است؟
سایپا را به خوبی می‌شناسم. خودم در این تیم و فضایش بودم. این تیم بازیکنان سختکوشی دارد که با هزینه کم به خدمت تیم درآمده‌اند و برای پیشرفت هر کاری لازم باشد می‌کنند. علی دایی هم که سرمربی تیم است و به خودی خود انگیزه‌های لازم برای رویارویی با استقلال را به تیمش تزریق می‌کند.
* پس دیدار سختی در انتظار استقلال است؟
بله ولی می‌توان امیدوار بود تیم با آرامش و تکیه بر توان بالای جوانانش سایپا را شکست بدهد. استقلال این فصل هم مانند دو فصل پیش امتیازات زیادی را در نیم‌فصل اول از دست داد. جمع‌آوری امتیاز در نیم‌فصل اول راحت‌تر از نیم‌فصل دوم است، چون در نیم‌فصل دوم بازی برای تیم‌های در خطر سقوط حیاتی است و برای تیم‌های صدر جدولی به جنگ کسب سهمیه تبدیل می‌شود و هیچ تیمی راضی به از دست دادن امتیاز نیست.
نمایش موجودیت‌ها