date_range شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۳۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

رقابت‌های کشتی آزاد زیر 23 سال جهان - رومانی شعبانی چراغ اول کشتی آزاد را روشن کرد

رقابت‌های کشتی آزاد زیر 23 سال جهان - رومانی شعبانی چراغ اول کشتی آزاد را روشن کرد
منبع خبر: خبر ورزشی
دسته خبری: ورزش|کشتی

نماینده وزن 97 کیلوگرم کشورمان با پیروزی در دیدار رده‌بندی رقابت‌های پنج وزن نخست کشتی آزاد زیر 23 سال جهان موفق به کسب مدال برنز شد.

به گزارش  خبرورزشی ، مسابقات رده‌بندی و فینال رقابت‌های ۵ وزن اول کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان امشب (شنبه) در شهر بخارست رومانی برگزار شد که علی شعبانی در وزن ۹۷ کیلوگرم با پیروزی ۱۱ بر صفر در دیدار رده‌بندی مقابل یانگ از چین موفق به کسب مدال برنز شد.
شعبانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل سیمونه ایناتونی از ایتالیا با نتیجه ۱۱ بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد اریک تیله از آلمان را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد، اما در این مرحله مقابل گیوی ماتچاراشویلی از گرجستان با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.
پیش از این مرتضی قیاسی با شکست در دیدار رده‌بندی وزن ۶۵ کیلوگرم از کسب مدال برنز بازمانده بود.
نتایج سایر کشتی‌گیران کشورمان در ۵ وزن نخست به شرح زیر است:
در وزن ۵۷ کیلوگرم علیرضا سرلک پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل توشی‌هیرو هاسه‌گاوا از ژاپن با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، وی به گروه بازنده‌ها رفت، اما در این مرحله با نتیجه ۱۶ بر ۱۵ مغلوب جک مولر از آمریکا شد و شانس حضور در دیدار رده‌بندی و کسب مدال برنز را از دست داد.
در وزن ۷۰ کیلوگرم نیما اشفاقی در دور اول مقابل گئورگ مخیان از ارمنستان با نتیجه ۸ بر ۲ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در دور بعد، از دور رقابت‌ها کنار رفت.
در وزن ۷۹ کیلوگرم مجتبی اصغری پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل یاجورو یاماساکی از ژاپن با نتیجه ۳ بر ۳ شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله نیمه نهایی، اصغری حذف شد.
در ۵ وزن دوم هم کامران قاسم‌پور فینالیست شده است و ایمان صادقی و حسین شهبازی به دیدار رده‌بندی راه یافته‌ا‌ند. امین طاهری و نوید زنگنه هم باید در شانس مجدد برای رسیدن به دیدار رده‌بندی مبارزه کنند.
مسابقات شانس مجدد صبح و دیدار‌های فینال و رده بندی فردا شب برگزار خواهد شد.
نمایش موجودیت‌ها